Actions

Work Header

Macraoldfoy

Chapter Text

 

 

 

Author's Notes:

Bu benim ilk hikayem,çok heyecanlıyım. Bu yüzden iyi veya kötü bir yorum yapmanızı rica ediyorum. Umarım beğenirsiniz :)


 

 

Çok güzel bir gündü. Göl ve çevresi görenleri adeta büyülüyordu. Gryffindor kulesinde sessizlik hakimdi. Hermione her zamanki vaktinde kalktı. Kendi kendine bugün olacakları durduramayacağını hatırlattı. Sadece fazla abartılmamasını umuyordu.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Ana salonda hazırlıklar devam ediyordu. Üç genç ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyordu. Dumbledorer17;a minnettarlardı. İzin vermeseydi bütün hayaller suya düşecekti.
-Böyle nasıl oldu? diye sordu Ron ümitsizce.
-Ah Ron,bu kaçıncı? Hiç zevkin yok mu senin?
Ginny Weasley, kardeşinin 30. denemesi olmasına rağmen bir türlü düzenleyemediği süslere bakıp iç geçirdi.Bir kaç söz mırıldandı ve her şey olması gerektiği yerlere gitti.
-Teşekkürler Ginny. Sayende arkadaşı için bir süs bile asamayan biri oldum.
Ginny cevap verecekti ki Harry araya girdi.
-Tamam,yine başlamayın. Şimdilik bitti. Gerisini akşam hallederiz.
Üç genç yaptıklarını gözden geçirdi.Her yere sarı ve kırmızı renkleri hakimdi. Masalara ve duvarlara süsler konulmuştu.Tavanda Hermione'nin bir resmi vardı ve "İyi ki Doğdun Hermione" yazıyordu. Hermione onları abartmamaları konusunda uyarmıştı ama bunlar daha başlangıçtı. Herkes akşamki parti için sabırsızlanıyordu.Ana salon yavaş yavaş dolmaya başladı.Gryffindor binasındakiler her yerin sarı-kırmızı olmasından memnundular. Ravenclaw ve Hufflepuff kızları çok kıskanmışlardı fakat hepsi Hermione için mutluluk duyuyordu.Yalnızca Slytherinler mutsuzdu.
-Of yine mi? Her şeye kutlama yapıyorlar.Biz neden hiç yapmıyoruz Draco? diye sordu Pansy.
-Saçmalama Pansy. Kendini o salaklarla bir mi görüyorsun? Bugün bulanığın doğum günü, bu yüzden bu kutlama.
-Sen bunu nerden biliyorsun?
-O kadar zor değil Pansy. Kafanı kaldırman yeter. Herkes yapabilir.
Pansy kafasını kaldırdığında Hermione'nin resmini ve altındaki yazıyı görmüştü. Daha önce neden fark etmemişti bilmiyordu.Draco pis pis sırıtırken içinden havadaki resme bir lanet göndermek geçiyordu.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
"Sakin olmalıyım." diye içinden geçirdi Hermione. Ana salona girdiğinde herkes ona dönmüştü. "Sakin ol Hermione." Salon çok güzel olmuştu fakat Hermione akşamki parti için daha fazla şey yapılacağını biliyordu. Alkışlar ve "İyi ki doğdun Hermione." sözleri havalarda uçuşuyordu. Hermione Harry ve diğerlerine sarılıp teşekkür etti. Harry ona yukarı bakmasını söyledi.Hermione arkasını dönüp başını yukarı kaldırdı ve kendi resmini gördü. Havada asılı duruyordu ve altında "İyi ki doğdun Hermione"yazıyordu. Hermione çok mutlu olmuştu. Bakışı havadaki resimden karşı masaya kaydı. Slytherin masasından bir genç ona bakıyordu. Tam gözlerinin içine.. Ve Hermione kısa bir an da olsa onun güldüğünü görmüştü. Draco Malfoy ona gülümsemişti..
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Draco gülümsediğini fark ettiğinde artık çok geçti. Hermione'nin onu gördüğünü biliyordu.
-Draco,noldu? Daldın gittin, dedi Blaise.
Draco onun sesiyle masaya döndü.
-Sadece nasıl bu kadar zavallı olabildiklerini düşünüyordum,dedi Draco. Pansy ve Blaise bu söze güldüler fakat Draco içinden -çok derinlerde- aslında zavallı olmadıklarını düşünüyordu.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Dumbledore,konuşma yapmak için ayağa kalktı ve hafifçe öksürdü.Bütün salon sustu.
-Sevgili öğrenciler, bir çoğunuzun bildiği gibi bugün okul birincimiz, Gryffindor öğrencilerinden güzel ve akıllı bir cadı olan Hermione Jane Granger'in doğum günü.
Dumbledore'un cümlesi biter bitmez büyük bir alkış koptu.Hermione, Dumbledore'dan bu sözleri duyduğu için çok mutlu olmuştu fakat aynı zamanda da utanmıştı.Ne zaman bitecekti bugün?
-Bu yüzden akşam bir parti yapılmasına izin verdim.Yarın öğleden önceki derslerinizi de kaldırdım. İsteyen herkes partiye katılabilir. Şimdi kahvaltınıza başlayabilirsiniz.
Herkes normale dönmüştü ve parti hakkında konuşuyorlardı.Hermione gözlerini devirdi. Dumbledore bir zorunluk koymamıştı."İnşallah Slytherinden kimse gelmez."diye düşündü.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
-Dumbledore zorunluluk koymadı.Akşam gelmeyeceğiz değil mi? diye sordu Blaise.
-Saçmalama Blaise. Tabiki de gelmeyeceğiz. Bir bulanığın partisinde ne işimiz var? dedi Draco. Ama içinde anlayamadığı bir duygu vardı.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
İksir sınıfına giderken gördüğü herkes doğum gününü kutluyordu.Bir ara başı o kadar kalabalık olmuştu ki Hermione hiç doğmamış olmayı diledi. İksir sınıfına gidip yerlerine geçtiler.Snape içeri girer girmez ödevleri topladı.Hermione ilk defa Snape'i sevdiğini hissetti. Doğum gününü umursamayan tek insandı. Tabi Slytherinler dışında.. Snape her zamanki gibi Hermione'yi görmezden geliyordu. Fakat ondan başkası el kaldırmadığı için ona söz vermek zorunda kalıyordu.Bu durum Hermione'yi rahatsız etmişti. Çünkü Draco Malfoy bütün cevapları bildiği halde bir kere bile el kaldırmamıştı. Hermione onun cevapları bildiğini biliyordu çünkü o söylerken Draco da dudaklarını oynatıyordu. Draco onu hep derslerde geçmeye çalışırdı ve tabiki de bunu en kolay Snape'nin dersinde yapıyordu.Fakat bugün ne olduysa Draco Malfoy hiç kendisi gibi davranmıyordu.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Draco kendini hiç iyi hissetmiyordu.Bütün cevapları bildiği halde cevaplamak istemiyordu. İlk defa böyle olmuştu. Soruları Hermione'nin cevaplamasına izin veriyordu.Onun cevap verdikçe mutlu olduğunu düşünüyordu ve nedense o da bu fikirle mutlu oluyordu.Draco tam bunları düşünürken Hermione'yi izlediğini fark etti.Kimse görmeden önüne dönecekti ki bir çift kahverengi gözle karşı karşıya geldi.Ona bir dakika gibi gelen bir saniye boyunca bakıştılar.Sonra Draco kafasını çevirdi.Bugün neler oluyordu ona böyle?

 

End Notes:

Umarım beğenmişsinizdir. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Hikayemi okumak için zaman ayıran herkese teşekkür ediyorum. :)