Actions

Work Header

Deniz Korsanları

Chapter Text

 

 

 

Story Notes:

Merhaba arkadaşlar ben Jumper :)))) Sizlere Yükselişin finaliyle veda etmiştim fakat aklıma yeni bir fikir geldi ve bunu sizlerle paylaşmak isterim.

Hikayemiz Percy Jackson üzerinden geçiyor.Yapmadığımız  bir şuç yüzünden tanrılar tarafından ceza alıyoruz.Ceza ise 300 yıl öncesine gidip orda hayatta kalmaktır.

Bu 1700'lü yıllarda hayatta kalmak Percy Jackson için çok zor olacaktır.Kendisini orda en rahat edecek olan işe girmek istiyor ve bir gemide işe başlıyordur.

Ve hikayemizde asıl orda başlıyor.Hikaye 1700'lü yıllarda geçtiği için dünyanın en iyi korsanları burda.Karasakal,Kaptan Jack Sparrow,Kaptan Barbossa ve niceleri.

Aksiyon ve heyecan dolu bu hikayemize sizide bekler iyi okumlar dilerim.


 

 

Author's Notes:

Yepyeni bir hikayeye başlıyoruz.Aksiyonlu,heyecanlı ve  hem karada hemde denizde geçen bir Percy Jackson hikayesi.

 

Bu bölüm sadece olayların nasıl geliştiğini,konu hakkında ufak bir tahminlerimiz oluşmasını sağlayacaktır.Yani asıl bölüm bu değildir sadece hikaye hakkında ufak düşünceler sağlanması için yazılmış bir bölümdür.

Hikayenin asıl olayları 1.Bölüm-Tayfa 'dan başlıyacaktır.Size iyi okumalar.

 


 

 

Percy Jackson her zamanki gibi saat 9 sularında uyandı.Yanında yatan sarışın kıza baktı.Yavaşça yanına sokulup yanağına öpücük kondurdu.Sarışın kız tabiricaizse Annabeth gözlerini yavaşça açtı.Percy Jackson,Annabeth'i izlemeye koyuldu.Annabeth gözlerini tamamen açıp Percy'e gülümsedi.

Gülümsemeye karşılık olarak Percy,Annabeth'in dudağına öpücük kondurdu.Percy'nin dudaklarından kurtulan Annabeth hafifçe kahkaha attı.Kahkaha sebebsiz çıksada bu ikisi için de pozitif bir ortam yaratmıştı.

Percy yataktan çıkıp mutfağa gitmek istedi.Tam kapıdan çıkmıştı ki kendini New York'un sokaklarında buldu.Nerede olduğunu anlamaya çalışsada bunlardan bir anlam çıkaramıyordu.Kendi etrafında döndü.Kendi etini çimdikledi bir şey olmadı.Gözlerini kapadı.

Gözlerini açtığında bu sefer bir banyonun içindeydi.Elleri kanlıydı.Hemen musluğu açıp ellerini yıkamaya koyuldu.Ellerindeki kanlar yok olunca,banyodan çıkmaya yeltendi.

Fakat kapıda onu bekleyen Ares ve Apollon vardı.Percy onları görünce tekrardan şaşırmıştı.Percy düşünme yetisini kaybediyordu artık.

Ne zaman düşünmeye başlasa olay sonuç bulamadan bitiyordu.

Ares ve Apollon,Percy'nin kollarından sıkıca tutmuş şekilde sürüklemeye başladılar.Kısa bir yürüyüşten sonra Olimposa vardılar.

Taht Odasına gelince Percy'i ortaya bırakıp tahtlarına oturdular.Percy nasıl buraya geldiğini hala anlamaya çalışıyordu.Uyandığında mutfağa gitmek istemişti ama birden kendini New York sokaklarında bulmuştu.Gözlerini kapattıp açtığında ise kendini eli kanlı bir şekilde banyoda bulmuştu.Bunlara hala anlam veremiyordu.

Zeus yüksek sesle bağırdı.'Karar verilmiştir,Percy Jackson eklemek istediğiniz bir şey var mı?'dedi.

Percy afallamış şekilde ‘Ne yaptım?'diye bağırdı.

Zeus soğukkanlığını kaybetmeden yüksek sesle konuşmaya başladı.'Percy Jackson bugün kasten adam öldürmekten yargılanmaktadır.Daha önceden yaptığı kahramanlıkları hatırlanarak cezasında indirime gidildi.Cezası 300 yıl öncesine yani 1700'lü yıllarda hayatına devam etmektir.'Dedi.

Percy Jackson duyduklarına inanmak istemiyordu.Bir şey yapmamıştı fakat ona katil denmişti.Bir şey hatırlamıyordu.'Ben bir şey yapmadım.'Diye bağırdı Percy.

Poseidon ilk öne Percy'e baktı.Ardından Zeus'a dönerek ‘Percy ile son kez vedalaşmak istiyorum.'dedi.

Zeus sert gözlerle ‘Tamam.'Dedi.

Poseidon tahtından inip Percy'e yaklaştı.Percy ‘e eğilip sarıldı.Percy sessizce ‘Ben bir şey yapmadım baba.'Dedi.

‘Şşt.'diye susturdu Poseidon.'Ben sana inanıyorum,seni kurtarmaya çalışacağım fakat başarılı olmam biraz zor görünüyor.Sen 1700 yıllara gittiğin zaman yapabilceğin en iyi şeyi yap.En rahat olduğun işle uğraş.'Dedi Poseidon.

‘Seni orda görebilicek miyim?'Diye sordu Percy.

‘Büyük ihtimal hayır,benim oğlum olduğunu inkar ederim büyük ihtimal.'Dedi Poseidon.

‘Hadi bitirin artık.'Diye seslendi Zeus.Poseidon kollarını Percy'den ayırırken Percy fısıldadı.'Seni seviyorum baba.'

Poseidon gözünden bir yaş damlası aktı.Göz yaşı damlası daha 2 cm inmişti ki yok oldu.

Herkes oturunca herkes ellerini kaldırdı.Ellerinde bir ışık süzmesi oluştu.Percy'nin bedeni yavaşça kaybolmaya başladı.Bir kaç saniye içinde tamamen yok oldu.

Percy uyandığında bir samanlığın üstünde yatıyordu.Kıyafetleri değişmişti.İnsanların kıyafetleri de değişmişti.Her yer değişmişti.Sanki dünya değişmişti.Aklına biraz önce yaşananlar geldi.1700 yıllarında olmalıydı.

 

Her şey orta derece ilkeldi.Percy burda ne yapacağını bilmiyordu.Aklına babasının sözleri geldi.Hayatta en iyi yaptığı şeyler arasına gemiler geliyordu.Belki burda tayfa arayan bir gemiye yerleşebilirdi.

 

End Notes:

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra yepyeni bir hikaye ile karşınızdayım.Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.