Actions

Work Header

DARKNESS

Chapter Text

 

 

 

Author's Notes:

 

New Orleans


Elijah aylardır Hayley'e destek oluyor, onu koruyor ve cadılarla iş birliği yapıyordu. Klaus babalık fikrine pek sıcak bakmasa da henüz bir sorun çıkarmamıştı. Marcel ile ilgili planlarını anlaşma doğrultusunda uyguluyordu. Fakat bu süreçte ne bebekle ne de hayleyle ilgili hiç bir konuya dahil olmuyordu. Sanki onlardan kaçıyor gibiydi Elijah bunun zaman alacağını biliyordu ama bu kadar ilgisiz olması onu zaman zaman agresifleştiriyordu ve aralarında küçük gerginlikler yaşanıyordu. Hayley ve bebek için tutulan eve sadece Elijah gidiyordu aslında orada kalıyor bile denilebilirdi.

Klaus Hayley ve bebek için bir koruma ordusu bıraksa da Elijah onların güvende olduğundan bizzat emin olmak istiyordu, belki de sadece kendisini kandırıyordu. Kıza karşı garip bir şekilde merhamet hissediyor ve masumiyeti onu baştan çıkarıyordu.

Elijah sürekli ortadan kaybolup duran Klaus'un bu gizemli hallerinin kaynağını bulmak ümidiyle onun evine doğru yol aldı. Vardığında Klaus'un henüz gelmemiş olduğunu fark etti muhtemelen Marcel'in yanındaydı kendisine bir viksi alıp kanepeye oturdu ve Klaus'u beklemeye başladı bu sırada yatak odasının kapısına takılan gözleri merakını tetikledi. Kalkıp elindeki viskiyi masaya bıraktıktan sonra odaya ilerledi, onun odasına temizlikçi dışında kimse giremezdi. Klaus öldürdüğü kurbanlarının mektuplarını duvarlarında çerçevelenmiş bir şekilde saklardı onun bu ilginç hobisi Elijah için bile ürkütücüydü. Odaya biraz göz gezdirdikten sonra köşede duran garip kasayı fark etti onu daha önce de görmüştü nedense Klaus o garip kasayı gittiği her yere taşırdı. Bu defa içinde ne olduğuna bakacak ve Klaus'un öfkesini umursamayacaktı. Kasanın kapağını tek hamlede söküp bir kenara attı, içinde anlamlandıramadığı pek çok şey vardı fakat Elijah'ın dikkatini çeken eski bir dosya olmuştu. Dosyayı açıp incelemeye başladı onun resim yaptığını biliyordu fakat bunlar çok kişiseldi... İlk çizimde Anneleri Ester vardı küçükken Klaus ve Kol'un yaptığı papatya tacıyla resmedilmişti. Elijah onun aslında ne kadar terkedilmiş olduğunu hissettti. Kağıdı kaldırıp diğer çizime baktı Rebekahın küçüklüğü vardı onu bir melek olarak resmetmişti. Bir kaç aile resminden sonra tanıdık bi yüz gördü biraz daha dikkatli bakınca bu yüzün sahibininin Caroline olduğunu fark etti. Elijah şaşkınlık ve hayranlıkla çizimleri incelemeye başladı ilkinde Caroline güneşe bakarken resmedilmişti, diğerinde de masum bir gülümsemeyle. Resimleri kaldırdıkça yeni bir Caroline resmi çıkıyordu belki 50 tanesine bakmıştı ve resimlerde Caroline git gide açılıyordu. Bu Elijahın gülümsemesine neden oldu bakmaya devam etmemesi gerektiğini biliyordu ama kendisine engel olamıyordu Klaus'un bakış açısıyla Carolinenin resmedilişi Elijah'ı büyülemişti. Yine bir resimde Caroline çırılçıplak resmedilmişti bacaklarının arasından uzanan örtü kasıklarını örtse de dolgun göğüslerini gizleyememişti. Acaba bunlar ikisi arasında geçen sıcak ve romantik anlardan esinlenerek mi yapılmıştı yoksa Klaus'un hayal ürünü müydü? Belkide ortadan kaybolduğu zamanlarda gizli gizli onu izliyordu. Bir kadının Klaus tarafından böyle hayal edilmesi hayret vericiydi. Elijah iştahla resimleri incelerken, Klaus'un içeriye girip öfkeyle ona doğru geldiğini bile fark etmedi.

Klaus: Ne halt ediyorsun!

Elijah: Geldiğini duymadım, seni bekliyordum.

Klaus: Bu şekilde mi?

Elijah: Rahatla kardeşim... beni hoşnut eden şey sadece resme olan yeteneğin.

Klaus: Daha inandırıcı olmayı dene.

Elijah: Eğer Carolineyle ilgili fantezilerini kağıda dökeceksen saklamak için daha uygun bir yer bulmalısın. Uzatmayalım bence hem daha önemli meselelerimiz var yakında bir çocuğun olacak, hayatı şu an cadıların elinde ve o cadılarla ortak çıkarımız v...

Klaus: Var evet! ben şehri geri almak istiyorum onlar da rahat rahat büyü yapmak, bütün cadılar mı aptal yoksa sadece bu kadın mı... Onlara Marcelden daha güvenilir olduğumu düşündüren şey nedir?

Elijah: Klaus bak eğer onlara ihane...

Klaus: Merak etme şimdilik öyle bir niyetim yok.

Elijah: Hayley'in doğumu yaklaşıyor... Bebek doğduktan sonra onunla ne yapacaksın?

Klaus: Öldüreceğim.

Elijah: Ve çocuğun senden sonsuza dek nefret edecek! Sana hayleyle evcilik oyna demiyorum sadece yaşamasına izin ver. O bir melez değil, kurt! yani yaşlanıp ölecek en azından o zamana dek çocuğunun yanında olur... sen dünyayı cehenneme çevirirken ona sevgi verecek birine ihtiyaç duyacak.

Klaus: Bak tüm bu kardeşlik olaylarını anlıyorum ve yanımda olmana ihtiyacım var ama kararlarımı sorgulaman gerçekten akıllıca olmaz. Hem neden kızı bu kadar önemsiyorsun? Tek gecelik bir şeydi ve doğanın mucizesini bana getirdi ona karşı merhamet ya da sevgi göstermeyeceğim. Olmayan bir şeyi gösteremezsin!

Elijah: Ben sadece çocuğunun senden nefret etmemesini istiyorum! Bizim yaşadıklarımızı yaşamamasını diliyorum ve onu seveceğini bilmeye ihtiyacım var. Bunu da sadece fedakarlık yaparak kanıtlayabilirsin.

Klaus: Çok gerçekçiydi ama benim için fazla melankolik. Fedakarlık ve sevgi konusunda attığın palavralardan sonra ona olan zafından emin oldum. Kesinlikle fahişelere karşı koyamıyorsun, fahişe demişken Katherine den haber varmı? ona özgürlüğünü vermesem de kısmen peşini bıraktım. İşte bu bir fedakarlık Elijah.

Elijah: Tüm bu kardeşlik olayları doğruysa bilmeni istediğim bir şey var. Bana verdiğin sözü tutacağını umuyorum ve artık aramızda sır olmasını istemiyorum.

Klaus: Dinliyorum...

Elijah: Elena tedaviyi Katherine'nin boğazına tıkmış.

Klaus: O sürtük duygularını açmamış mıydı? kesinlikle kusursuz bir intikam...

Elijah: Gülmeyi kes.

Klaus: Sanırım onu alıp yeni melezler yapacağımı düşündüğünden böyle bir kumar oynamış, aslında senin korktuğun şey de bu değil mi?

Elijah: Emin olmak zorundayım...

Klaus: Aslında artık melezlerin umurumda olmadığını söyleyebilirim.

Elijah: Sen gerçekten değişiyorsun.

Klaus: Hayır kardeşim, sadece melezlerin sadakatinden emin olamıyorum ve artık efendilik bağına güvenmiyorum.

Elijah: Bu yüzden Marcelden şehri geri alıp vampir, cadı ve kurt adamlardan bir ordu kurmak istiyorsun...

Klaus: Bu kadar sohbet benim için yeterli şimdi iznin olursa sıcak tatlı bir şeyler arayacağım.

Elijah: Sana eşlik etmekten mutluluk duyardım ama gidip çocuğunun annesine bakacağım.

Klaus: Ben öldürmesem bile Katherine kurt kızın icabına bakacaktır. Bu eğlenceli olacak...

Elijah: Korkunç eğlence anlayışından kendimi soyutlayıp acilen temiz hava almak zorundayım.

Klaus: Hoşçakal kardeşim.

 

End Notes:

Hikayenin gidişatını az çok idrak edebileceğiniz 2. Bölümü okumadan geçmeyeceğinizi ümit ediyorum.