Actions

Work Header

Ateş ve Buz:İmkansızlığın Aynası

Chapter Text

 

 

 

Story Notes:

Sizler yorum yazdıkça,bizler daha çok yazmak istiyoruz.O yüzden lütfen ama lütfen yorumlarınızı bildirin :)


 

 

Author's Notes:

TANITIM*

Eğer istediğiniz vıcık vıcık aşk kokulu bir hikayeyse şimdi derhal okumayı bırakmanızı öneriyorum.Çünkü bu hikayede sahte sarılmalar,sulu öpüşmeler yok.
Bu hikayede;nefret var,büyük bir düşmanlıkla harmanlanan.

Bu hikayede savaş var,sevgilileri birbirinden ayıran.

Bu hikayede kıskançlık var,mutlaka birinin canını yakan.

Bu hikayede kahkaha var,büyük dostluklarla atılan.

Bu hikayede aşk var,kimselere söylenmeden yaşanılan.

Bu hikayede sevgi var,gözlerden yüreklere akan..

Bu hikayede biraz ben birazda sen var.

Aşk'ın nefrete Nefret'n aşka dönüşünü görmek isteyenler Doğru Yerdesiniz ! Aoo ! Kemerlerinizi bağlamayı unutmayın derim. Hogwarts’ın hiç bilinmedik kapıları sizler için aralanıyor. Gizlenen aşklar,saklanan sırlar,oluşan tehlikeli aşk üçgenleri..Hepsi sizi içince çekmeye hazırlanıyor. Unutmayın;bu sırra bir kere dahil olursanız bir daha asla çekip,gidemezsiniz. Ateş ve Buz;imkansızın aynası;aşık olması yasak bir çifti anlatıyor.Daha onlar bile bilmiyor ama aşk onlar için geliyor..

 


 

Profosör Dumbledore’un o çok bilindik gür sesi yankılandı büyük salonda.Boğazını son bir kez temizleyerek başladı konuşmasına:

’’Üzülerek belirtmek istiyorum ki bu sene yılbaşında hiç kimse Hogwarts’tan ayrılıp,eve gidemeyecek.’’ Cümlenin bitimiyle birlikte itiraz dolu sesler yükselmeye başladı fakat profosörün tek bir el hareketiyle herkes itirazını geri yuttu.

’’Bu sene için,çok özel bir planımız var çocuklar.Bu sene yılbaşı balomuzda Sihir Bakanı ve tüm yüksek rütbeli bakanlık çalışanları bize eşlik edecekler ve gecenin sonunda bir karara varacaklar.Bu kararın iyi yönde olup,olmaması sizlerin elinde..’’ Bir süre duraksadı yaşlı profosör.

‘’Bakanlık Hogwarts’ı kapatmak istiyor ve Dumbledore çaresiz durumda.’’ Diye mırıldandı Hermione her zamanki bilmiş tavrıyla ve onu Ron’un endişe dolu ses tonu takip etti onu.

’’İyi de biz onların fikrini nasıl değiştirebiliriz ki ? Harry,senin aklın alıyor mu ? Yani ..’’ Hermione Ron’un bacağına hafifçe vururken bir yandanda onu azarladı ‘’Şşşth! Sus Ronald.Anlatıyorlar.’’ Ron Weasley gözlerini devirdi ve kendini müdürün konuşmasına verdi.

‘’Bakanlık Hogwarts’ın temelini oluşturan Bina olayının siz büyücüleri kötü etkilediğini ve şimdiden sizi düşman yaptığı gerekçesiyle kaldırılması gerektiğini savunuyor.’’ Draco Malfoy alaycı bir sırıtış yerleştirdi dudaklarına.

’’Düşmanız zaten..’’ Arkadaşları onun bu esprisine gülerken Harry Potter’ın sorgulayıcı ses tonu onlarıda susturdu.

‘’Peki bizden istediğiniz nedir Profosör?’’

‘’Aah,isteğim.Buna eğlenceli bir oyun gibi bakmanızı istiyorum Potter.Hepinizin.Bu bir istek değil en fazla bir ricamdır sizden.’’ Uzun bir sessizlik oldu profosör McGonagall müdürün yanına gelerek asasıyla komut verdi.’’Lütfen bütün öğrenciler ayağa kalksın.’’

Herkes söylenileni yaptı ve McGonagall’ın tek bir asa hareketiyle oturdukları masalar ortadan kalktı.Büyük salon o kadar boştu ki şimdi..Profosör devam etti. ‘’Erkeklerin sağ tarafa kızlarınsa sol tarafa geçmesini istiyorum.’’ Herkes sorgulayıcı gözlerle birbirine baktı ve denileni yaptı fakat McGonagall yeniden bir komut verdi.

‘’Hayır,hayır.Bina bina ayrılmayın.Tüm binalar sadece erkek ve kız olarak ayrılsın.’’ Birkaç ‘’Saçmalık bu.’’ ‘’Bunu neden yapıyoruz?’’ sorusuyla birlikte öğrenciler kendi arasında karıştı.Durumdan memnun olduğunu belirten bir gülümseme vardı şimdi McGonagall’ın yüzünde. ‘’Pekela’’ dedi.

‘’Sanırım,iyice meraklandınız.Şimdi erkeklerin ortadaki büyük küreden bir isim çekmelerini istiyorum.Ve ismini çektiği kişinin yanına giderek onunla bir çift olmasını.Böylece sizi daha rahat gruplandırabiliriz.Hadi,başlayın.’’ Ortada büyük bir küre belirdi.Ağzına kadar küçük parşömen kağıdıyla doluydu.Herkes merakla gelip isim çeken ve o kişinin yanına giden öğrencileri izliyordu.Dean,Padma’yı çekti. Seamus Romilda’yı.Neville Susan’ı çekti ve ürkek adımlarla onun yanına ulaştı.Sıra Ron’a gelmişti..Gözlerini kapatarak elini küreye daldırdı ve çıkan isimden memnun olmadığını belirten bir yüz ifadesiyle Luna Lovegood’un yanındaki yerini aldı.Ve Harry ilerledi hemen arkasından.Herkes merakla kime gideceğine bakıyordu.Harry Ginny Weasley’e doğru ilerledi ve ona gülümsedikten sonra Hermione’nin yanına geçti.’’Oh,eğer sende beni çekmeseydin sanırım delirebilirdim.’’ Diye mırıldandı Hermione minnet dolu bir sesle.Ve seçilen öğrenciler sıkıntıyla diğerlerini izlerken Draco Malfoy’a geldi sıra.Her zamanki asaletiyle attı adımlarını.Kızların yarısı ona aşık gibiydi.Diğer yarısıda Harry Potter’a.Draco Malfoy son senelerde o kadar değişmişti ki,gerek tavırları gerekse fiziksel özellikleri olsun tüm kızların rüyalarını süsleyecek türden biriydi artık.O,eski korkak Malfoy değildi. Tüm kızlar nefesini tutarak genç adamın yüzündeki ifadeyi inceledi.Draco Malfoy elindeki kağıdı sertçe buruşturdu.’’Bu,haksızlık.’’ Diye bağırdı fakat Severus Snape onu susturdu.

’’Kaderinde kim çıktıysa o,Draco.Değiştiremezsin.Şimdi eşinin yanına git sakın bu etkinliği sabote etmeye kalkma.Sakın.’’ Malfoy hızlı adımlarla kızlara doğru yürüdü.Gryffindorluların biriktiği kısımda durdu ve hepsini tek tek süzdü.’’Lanet olsun,şansıma.’’ Diye mırıldandı ve Ginny Weasley’nin önünde durarak diğerlerinin yaptığı gibi elindeki kağıdı sertçe kızın eline tutuşturdu.Ardından tek bir kelime söylemeden Ginny’nin yanında kaskatı beklemeye başladı.Ginny’de ondan farksız değildi.Sinirden titreyerek son öğrencide seçimini yapana kadar sessizce bekledi.Ve son öğrencide seçimini yaptıktan sonra Dumbledore ‘’Hepinizi 6şar kişilik gruplara ayıracağız ve her grubun bir dans hocası olacak.Baloda herkes eşi ile dans edecek ve gece boyu eşi ile birlikte eğlenecek.Yılbaşına kadar bir ay var,bu süre zarfında sınavlarınız ve ödevleriniz azaltılacaktır.İki günde bir dans dersleriniz olacak ve her çift her gün en az bir saat birlikte zaman geçirmek zorundadır.Hiçbir itiraz kabul edilmeyecektir.’’Sınavların azaltıldığına bile sevinemeyen öğrencilerin suratlarında gezdirdi gözlerini ve ’’Yataklara,marş,marş.’’ Komutuyla birlikte herkes ortak salonuna doğru yol aldı..


~
Aralık pencereden süzen güneş ışınları genç kızın saçlarında dans etmeye başladı,göz kapaklarının titreyerek açılmasına sebep oldu.Ginny Weasley uyku mahmurluğunun etkisinde yastığın üzerindeki saçlarıyla oynarken camdan içeriye süzülen bir baykuş avuçlarına bir zarf bıraktı.Önce yatakta doğruldu ardından hızla zarfı yıttı.

‘’Bayan Ginerva Molly Weasley; Siz ve eşiniz Bay Draco Malfoy;Bay Harry Potter, Bay Dean Thomas,Bayan Hermione Granger ve Bayan Padma Patil ile birlikte dans çalışmalarına katılacaksınız.Bugün saat ikide yeni oluşturulan dans odasında bulunmanız rica olunur.Ayrıca Bay Draco Malfoy’uda haberdar etmelisiniz. İyi Günler Dileriz.


Hogwarts Müdürlüğü’’

 


‘’Aman,ne iyi.Malfoy’uda haberdar etmeliymişim.’’ Sinirle giyinmeye başladı kız.Formasının üzerine cüppesinide geçirdikten sonra saçlarını tepeden bir at kuyruğu yaptı ve zaten kahvaltıya geç kaldığı için koşar adım merdivenlerden indi.Büyük salon diğer günlere nazaran bugün daha doluydu ve hiç kimse bina bina ayrılmamıştı herkes eşinin yanında oturuyordu.Ginny derin bir iç çekti ‘’Nolur,burada olmasın.Nolur inmemiş olsun.’’ Gözleri Malfoy’un sarı saçlarını ararken,içindende sürekli aynı şeyleri tekrarlıyordu.Salonu bir kez daha taradıktan sonra onun burada olmadığına kanaat getirdi ve derin bir oh çekerek Harry,Hermione,Ron ve Luna’nın yanındaki yerini aldı.Ağabeyi ise gelmesini bekliyormuş gibi anında sinirini bozmaya koyuldu,kız kardeşinin.

‘’Ginny,eşinin yanında olman gerekmez mi ? Ah,zavallı kardeşim nasıl bu kadar şanssız olabildin ?’’ Ginny ateş saçan zümrüt yeşili gözlerini abisine dikti.Masada tek gülenin kendisi olduğunu anlayan Ron’da espri yapmaktan vazgeçerek,sustu.’’En azından dans saatlerinde biz yanında olacağız,Gin.Endişelenme bu kadar.’’

‘’Ama yinede her gün en az bir saat ona katlanmak zorundayım,ah işkence gibi.Ondan o kadar tiksiniyorum ki nasıl dayanabileceğim bilmiyorum.’’ Harry tam bir şeyler söylemek için ağzını açmıştı ki Draco Malfoy’un sesi çınladı kulaklarında. ‘’Bende sana bayılmıyorum ya Weasley,neyse eşimi arıyordum.Hadi,gidiyoruz.’’ Genç kızı kolundan yakalayarak sertçe ayağa kaldırdı.Ginny kolunu ondan kurtardı.’’Ne yaptığını zannediyorsun sen ?’’ Draco,sırıttı.

‘’Herkes eşiyle birlikte oturuyor.Ne yani ben yalnız mı oturayım ? ‘’

‘’Sadece saat 2de seninle dans çalışmasına katılacağım,Draco ve sonra sırf zorunda olduğum için 1 saat yanında otururum o kadar.Asla konuşmam,asla yüzüne bakmam.Yani o saatler dışında aynı eskisi gibiyiz.Seninle oturmak zorunda falan değilim.’’ Draco ufak bir omuz silkme hareketi yaptı.’’Ne kadar üzüldüm anlatamam,yani.Neyse O bir saati şimdi değerlendireceğiz diyorum bende.Hadi,yürü.’’ Tüm salon yemek yemeyi kesmiş bu ikiliyi izliyordu,şimdi.Ama Ginny umursamadı.

‘’Ne zaman seninle takılmak istersem o zaman takılırım.Ve ben şimdi istemiyorum,rahat bırak beni.’’ Sonlara doğru yükselen ses tonu Draco’yu sinir etmiş olacakki hızla genç kızın bileğine yapıştı ve onu kapıya doğru sürüklemeye başladı.Ginny ne kadar kurtulmaya çalıştıysada başaramadı neyseki Harry hızlı davranmıştı.Draco’nun yolunu kesti. ‘’Sencede biraz sert olmadı mı Malfoy ? Ne diye bir Weasley’le konuşmak için can atıyorsun ki ? Bir kanıbozukla?’’ Genç kız sinirle parlayan gözlerini seçilmiş kişiye çevirdi.En alındığı hakaretti bu.ve Harry Potter çok geç anladı hatasını..Anladığındaysa Ginny salonu terk etmişti bile.Draco Malfoy’da takip etti kızın adımlarını.Köşeyi dönüp bir duvara yaslanana kadar bekledi,ardından yanına gitti.’’Neye sinirlendin sen şimdi?’’ Ginny,onu duymazlıktan geldi..Draco tüm kızlarda işe yarayan taktiğini kullanmak için çabaladı bu sefer.Genç kızı kollarından tutarak kendine çevirdi ve uzun uzun gözlerinin içine baktı..

’’Neden sinirlendin?’’ diye sordu yumuşak bir tavırla.Oda bir kızdı sonuçta değil mi ? Tatlı dile kanacaktı..Ama,hayır Draco Malfoy bu kez yanılıyordu o diğer kızlara hiç ama hiç benzemiyordu.Onu kendi silahıyla alt edecekti,hızla Draco Malfoyu duvara yapıştırdı ve temiz nefesini,suratına doğru üfledi.Malfoy kendini kıza çekilirken buldu..Bir Weasley’e..Senelerdir gülüp,geçtiği aptal bir kıza.. Ve Ginny’nin melodik ses tonu yüzünü yalayıp,geçti.

’’Seni hiç ama hiç ilgilendirmez Malfoy.’’ Ardından aynı hızla geri çekildi ve kahkahaları tüm koridoru sardı.’

’Şu aptal çapkınlık numaranla beni etkileyebileceğini mi sandın? Aao! Sanırım,yanlış kıza çattın.Çünkü görülen o ki ben seni alt ettim.’’ Draco ağzı açık bir şekilde kızın arkasından bakakaldı..Tek bir kelime söyleyemedi..Ancak o gözden kaybolduğunda kendine gelebilmişti.Önce az önce olanların gerçek olup olamayacağını düşündü.Gerçektende bir anlığınada olsa Ginny Weasley’i arzulamıştı ? Bu nasıl gerçek olabilirdi ki ? Üstelik Ginny Weasley tarafından reddedilmiş ve alt edilmişti..’’Hayır,bunlar kesinlikle gerçek olamaz..O sadece Ginny Weasley.’’ Diye düşündü ama kendiside çok iyi biliyordu.O sadece Ginny Weasley olmayacaktı.

 

End Notes:

Yorumlarınızı bekliyorum lütfen :)