HaszyszymoraRecent works

Recent series

 1. Summary

  A gdyby tak wyłączyć konwencję Disneya, włączyć realia lat dwudziestych na Południu i zrobić pairing? Shipuję tych dwoje, odkąd zobaczyłam "Na Południu w Luizjanie" . Nic nie jest w stanie mnie przekonać, że między nimi nie mogłoby zaiskrzyć. xD

  Ilustracja muzyczna: "Can't We Be Friends?" i "Stars Fell On Alabama" w wykonaniu duetu Louis Amrstrong & Ella Fitzgerald.

  Words:
  5,334
  Works:
  3
 2. Summary

  Wszyscy tak mówią o tym fanfiction, gdzie niby się spełniają najdziwniejsze pomysły, wszyscy tak o tych paringach mówią, że niby każdy z każdym. A toć to legenda, fandomy są tak homogeniczne, że czasem aż nudne. I chce się wówczas, przynajmniej dla wewnętrznej satysfakcji, spróbować czegoś nowego. Znaleźć te zapomniane galeony, odkryć nieznane lądy świeżutkimi, lakierem pachnącymi statkami...

  A skoro się chce, to się czyni.

  Words:
  171,970
  Works:
  14
 3. Summary

  Wiedźmin 2 miał, jako gra, wiele, wiele wad. To nie miejsce wszakże, by je wymieniać. Miał też jedną oszałamiającą zaletę, ślicznie ambiwalentne relacje między wrogami. Opierałam się długo i heroicznie, ale w typie polskim, czyli ponosząc moralne zwycięstwo, a praktyczną klęskę. I tym sposobem mamy serię fików do gier Wiedźmina, pi razy drzwi w jednym uniwersum się dziejącą (wszystko, co mogło zajść, zaszło, ale Vergen stoi), tylko dzielącą się na różne ścieżki, wszystkie prowadzące do początku fabuły Kołysanek. Fabularnie: polityka i nierealistyczne, ale za to moim przyjemnościom miłe, relacje międzyistotowe (łamania, przesłuchania, złośliwa troska etc.).

  Words:
  444,428
  Works:
  13
  Bookmarks:
  5
 4. Words:
  23,064
  Works:
  3
 5. Words:
  2,977
  Works:
  6

Recent bookmarks

 1. Public Bookmark 46

  Words:
  47,749
  Works:
  4
  Bookmarks:
  46

  14 Jul 2022

 2. Public Bookmark *

  Tags
  Summary

  "Hola Mirabel. I'm your gift."
  Mirabel befriends the house ghost. Who just so happens to be her uncle.

  But her friendship goes too far.

  Series
  Language:
  English
  Words:
  34,420
  Chapters:
  19/?
  Collections:
  1
  Comments:
  237
  Kudos:
  1033
  Bookmarks:
  159
  Hits:
  23639

  14 Jul 2022

  Bookmarker's Notes

  No po prostu kocham wątek duchów i samobójstw. A już zwłaszcza samobójczych duchów.

 3. Public Bookmark 1

  Tags
  Summary

  Fluff, miód z lukrem, przed czytaniem należy skonsultować się z dentystą. Miejscami wstawki, które próbują być humorystyczne. Oprócz tego rozmyślania o życiu, balladowość i przeznaczenia i insze takie. I nawet kawałek ballady. I chyba mało sapkowszczyzny. No i kto by pomyślał, że da się znaleźć inspirację w kartach do gwinta… :)

  A najlepszym podsumowaniem będzie coś, co w tym fanfiku mówi Shani: "Ostatecznie momenty jak z tandetnej ballady też są w życiu potrzebne.". I to chyba właśnie o tym.

  Series
  Language:
  Polski
  Words:
  8,589
  Chapters:
  4/4
  Comments:
  59
  Kudos:
  10
  Bookmarks:
  1
  Hits:
  379

  08 Jul 2015

Navigation