Filigranka

Artist: Jerzy SrokowskiFandoms

 1. Compilation of Final Fantasy VII (44)
 2. Wiedźmin | The Witcher (Video Game) (27)
 3. Harry Potter - J. K. Rowling (13)
 4. Elder Scrolls III: Morrowind (11)
 5. Wiedźmin | The Witcher - All Media Types (9)

Recent works

Recent series

 1. Summary

  Wszyscy tak mówią o tym fanfiction, gdzie niby się spełniają najdziwniejsze pomysły, wszyscy tak o tych paringach mówią, że niby każdy z każdym. A toć to legenda, fandomy są tak homogeniczne, że czasem aż nudne. I chce się wówczas, przynajmniej dla wewnętrznej satysfakcji, spróbować czegoś nowego. Znaleźć te zapomniane galeony, odkryć nieznane lądy świeżutkimi, lakierem pachnącymi statkami...

  A skoro się chce, to się czyni.

  Words:
  124,909
  Works:
  12
 2. Summary

  Seria zawiera wszystko, co eksploruje tematy, które według autorki są najciekawsze w całym dziele (a przynajmniej ciekawe), a jakoś zupełnie nie istnieją (albo istnieją w formie szczątkowej) w fandomach. Zapewne, wobec tego, nikogo poza mną nie bawią ani nie interesują. To jedno źródło.

  Drugie jest podobne, tylko mętniejsze. Czyli wszystko, co zawiera tematy i motywy, które mogłoby zostać uznane za niepokojące czy tylko dziwaczne, a które są ulubionymi motywami autorki. Tutaj granice się rozmywają, bo ulubione motywy podmiot czynności twórczych wrzuca niemal wszędzie (uprzejma gadzina), ale porządkowanie w serie zawsze jest przecież robione na wyczucie.

  Words:
  386,821
  Works:
  26
  Bookmarks:
  3
 3. Words:
  10,402
  Works:
  2
 4. Summary

  Rzeczy, które napisałam, ekhm, prawie dekadę temu na AW. Wrzucane nieregularnie, po korekcie.

  Words:
  21,220
  Works:
  9
 5. Summary

  Wiedźmin 2 miał, jako gra, wiele, wiele wad. To nie miejsce wszakże, by je wymieniać. Miał też jedną oszałamiającą zaletę, ślicznie ambiwalentne relacje między wrogami. Opierałam się długo i heroicznie, ale w typie polskim, czyli ponosząc moralne zwycięstwo, a praktyczną klęskę. I tym sposobem mamy serię fików do gier Wiedźmina, pi razy drzwi w jednym uniwersum się dziejącą (wszystko, co mogło zajść, zaszło, ale Vergen stoi), tylko dzielącą się na różne ścieżki, wszystkie prowadzące do początku fabuły Kołysanek. Fabularnie: polityka i nierealistyczne, ale za to moim przyjemnościom miłe, relacje międzyistotowe (łamania, przesłuchania, złośliwa troska etc.).

  Words:
  444,032
  Works:
  13
  Bookmarks:
  4

Recent bookmarks

 1. Public Bookmark 17

  Tags
  Summary

  In the post-canon continuity of Last Jedi, Armitage Hux is having an extremely bad day- but it might all salvageable if a certain Resistance Commander is willing to follow through on an offer for Hux to defect that he's been making for twelve years.

  Twelve years ago, Lieutenant Hux was the First Order's best sniper, and Poe Dameron was a rising star of the New Republic Starfighter Corps. A chance meeting and a willful disregard for each other's personal politics leads to a torrid affair- but good things can't last forever, especially with another war on the horizon.

  Language:
  English
  Words:
  34,417
  Chapters:
  7/7
  Comments:
  83
  Kudos:
  116
  Bookmarks:
  17
  Hits:
  1229

  17 Jun 2018

 2. Public Bookmark 4

  Tags
  Summary

  Peace negotiations between the Resistance and the First Order are uncomfortably personal for all concerned, but especially for Finn, who is torn between both.

  Language:
  English
  Words:
  2,737
  Chapters:
  1/1
  Comments:
  8
  Kudos:
  21
  Bookmarks:
  4
  Hits:
  143

  16 Jun 2018

  Bookmarker's Notes

  Yup, this is so, so, so true. And much more - logical - truer - than what Disney would ever give us.

 3. Public Bookmark 6

  Tags
  Summary

  When facing inevitable execution by immensely powerful darkside Force Users, Armitage Hux likes to remember the important life lessons he was taught by his father.

  Language:
  English
  Words:
  2,292
  Chapters:
  1/1
  Comments:
  16
  Kudos:
  62
  Bookmarks:
  6
  Hits:
  368

  16 Jun 2018

  Bookmarker's Notes

  O, i to jest autor, po którym od razu widać, że /rozumie na czym rzecz polega/.

  (Oh, and this - this show immediately, at the very first glance, that this author knows how the things work. It reads like a work from peripheral places and it's a compliment I rarely can give to fics in English)

 4. Public Bookmark 3

  Tags
  Summary

  Aerith is trying to figure out ways to expand her flower business. Tseng decides a quiet word is necessary.

  Language:
  English
  Words:
  1,260
  Chapters:
  1/1
  Comments:
  18
  Kudos:
  22
  Bookmarks:
  3
  Hits:
  135

  19 May 2018

 5. Public Bookmark 2

  Tags
  Summary

  Nilfgaard przegrywa wojnę z Północą. Arystokracja nilfgaardzka nie jest zadowolona, a Emhyr var Emreis i Morvran Voorhis niezależnie od siebie robią co mogą, żeby ich kraj nie rozpadł się w międzyczasie. Czas ucieka zbyt szybko, a stosy papierów na biurku cesarskim rosną. Wszyscy wiedzą, co musi nadejść, ale i tak się stresują.

  Language:
  Polski
  Words:
  4,727
  Chapters:
  1/1
  Comments:
  1
  Kudos:
  9
  Bookmarks:
  2
  Hits:
  191

  14 May 2018

Navigation