Archive FAQ > כלים לא רשמיים לשימוש באתר

כיצד ניתן להשתמש בסקריפטים ב-AO3?

סקריפטים יכולים להוסיף אלמנטים לדפים ברשת או לשנות אותם בדפדפן, מה שמאפשר כמה דברים מגניבים ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) שלא מתאפשרים באופן רגיל. הם אינם משנים את האתר עצמו, אלא את האופן בו הוא והדפדפן מתקשרים. מרבית הדפדפנים במכשירים הניידים אינם תומכים בהחלת סקריפטים, אז לצערנו הכלים הללו זמינים רק במחשבים נייחים או ניידים. עם זאת, ניתן להשתמש בבוקמרקלטים במרבית הדפדפנים במכשירים ניידים.

יש צורך בתוסף לדפדפן על מנת להשתמש בסקריפטים. תוכלו להשתמש בכל תוסף שתבחרו, אבל קיבצנו כאן רשימה של כמה תוספים מוכרים לדפדפנים השכיחים ביותר:

פרטים ותיאורים נוספים בנוגע למספר כלים הנזכרים במדריך זה זמינים במדריך הלא רשמי של Arduinna.

כיצד ניתן לשנות את המראה של AO3?

על מנת לשנות את המראה של Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) ניתן להשתמש בעיצוב מותאם אישית (למידע נוסף על עיצובים, גשו לשאלות נפוצות: עיצובים וממשק AO3) או לחפש עיצובים המופעלים באמצעות התוסף Stylish:

האם קיים פלאג-אין למנועי חיפוש ל-AO3?

המשתמשת punk יצרה פלאג-אין למנועי חיפוש ל-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו). על מנת להתקינו, פשוט בחרו בקישור "Archive of Our Own" מהרשימה ואשרו את הוספתו למנוע החיפוש. הוא אמור לעבוד בפיירפוקס, באינטרנט אקספלורר ובגוגל כרום, ומאפשר חיפוש בתוך AO3 ישירות מתיבת החיפוש של הדפדפן.

באילו כלים ניתן להשתמש על מנת למיין, לסנן או להתאים אישית את תוצאות החיפוש שלי?

 • על מנת למיין את רשימת הפאנדומים בקטגוריה מסוימת – לדוגמה, all Movies (כל הסרטים) – לפי מספר יצירות במקום בסדר אלפביתי, ניתן להשתמש בבוקמרקלט Reorder Fandoms (ארגון פאנדומים מחדש) של carene waterman.
 • על מנת לסנן מילות מפתח מסוימות מתוצאות החיפוש כברירת מחדל, התקינו את הסקריפט AO3 Saved Filters של tuff_ghost והזינו את המילים שאינן רצויות עם סימן המינוס לפני כל אחת. לאחר מכן תוכלו להזין את התגיות בתיבה "Saved Filters" (אפשרויות סינון שמורות) שתתווסף מעל ל-"Search Within Results" (חיפוש בין תוצאות).
 • אם אתן רוצות את האפשרות למיין יצירות לפי יחס קודוס וכניסות, ולא רק לפי מספר קודוס או כניסות, ל-Min, המתנדבת בוועדת התרגום של ה-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות), יש סקריפט אחוזי קודוס/כניסות בשבילכן!
 • הסקריפט AO3: Kudosed and seen history של Min יספק תשובה מהירה לשאלה האם כבר ניגשתן ליצירה, השארתן עליה קודוס או סימנתן אותה ברשימת יצירות כלשהי. Min סיפקה הנחיות לאופן השימוש בסקריפטים שלה בדף ה-greasyfork שלה.
 • סקריפט שימושי נוסף של Min הוא הסקריפט AO3 Tracking, המאפשר שמירה של כל קומבינצית חיפוש או סינון וחזרה אליה בעתיד למציאת התאמות חדשות. אנא עברו על הסעיף Author Description (תיאור המחברת) בדף AO3 Tracking להנחיות.

באילו כלים ניתן להשתמש על מנת לסנן תוכן פוגעני או שאינו רצוי?

 • המקודדת Sarken כתבה סקריפט Blurb Blocker המאפשר הסתרה של פרטי היצירה מרשימות תגיות, תוצאות חיפוש וכו' במידה והם מכילים תנאי אחד או יותר שתגדירו בסקריפט.
 • באותה נשימה, המקודדת tuff_ghost שכתבה את הסקריפט Tumblr Savior כך שיפעל ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו): הסקריפט AO3 Savior מאפשר הגדרת יוצרות, תגיות או מילות מפתח בתקצירים, ומסתיר את הפרטים של כל יצירה המכילה אחד או יותר מהמושגים שהוגדרו. בעלי הטאמבלר Quiet Games יצרו את המדריך הזה המלווה בתמונות לשימוש ב-AO3 Savior.
 • אם תעדיפו להימנע מתגובות וקודוס ממשתמשות מסוימות או מכל משתמשת אנונימית על היצירות שלכן (או בכל מקום אחר ב-AO3!), תוכלו להשתמש בסקריפט Personal Hellban של tuff_ghost – תוכלו לבחור להפעיל חסימת אורחים או להזין רשימה של משתמשות. הסקריפט לא ימנע מהן להגיב או להשאיר קודוס, אבל הוא יסתיר כל מה שתציינו בדפדפן.

אילו כלים יכולים לסייע לי לפרסם יצירה ב-AO3?

אם אתן משתמשות בגוגל דרייב כדי ליצור יצירות המבוססות על טקסט, ייתכן ונתקלתן בבעיות עיצוב בעת העתקה מגוגל דרייב לעורך הטקסט העשיר. ליתר דיוק, טקסט נטוי או מודגש לא נשמר כראוי בתהליך. על מנת לפתור את הבעיה, Min, המתנדבת בוועדת התרגום של ה-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות), יצרה סקריפט לגוגל דרייב שייקח את היצירה המוגמרת ותעביר את כל העיצובים הבסיסיים לפורמט HTML. הוא זמין במסמך דוגמה זה לפרסום ב-AO3.

בחרו באפשרות "Make a copy..." (יצירת עותק) בתפריט "File" (קובץ) על מנת ליצור עותק פרטי של הקובץ בחשבון הדרייב שלכן. לאחר מכן מחקו את טקסט הדוגמה ופשוט צרו את היצירה על המסמך החלק החדש. כשהיצירה מוכנה לפרסום, השתמשו בתפריט "Post to AO3" (פרסום ל-AO3) על מנת להכין את הקובץ לפרסום דרך עורך ה-HTML. תגיות HTML יתווספו לקובץ. ברוב המקרים, הסקריפט יהיה אמין יותר משימוש בעורך הטקסט העשיר. בשימוש במכשירים ניידים, יש צורך לפתוח את גוגל דרייב בדפדפן ולשנות לגרסת שולחן עבודה על מנת שהסקריפט יעבוד.

אילו כלים יכולים לסייע לי בגישה ליצירות והורדתן?

 • לעתים תמצאו הרבה שטח לבן ריק בין פסקאות, ייתכן כתוצאה מבעיות בעורך הטקסט העשיר בעת פרסום יצירה שנכתבה במעבד תמלילים אחר. הבוקמרקלט Strip Empties של carene waterman מאפשר הסרה זמנית של שורות ריקות בין פסקאות.
 • בדקו גם את הסקריפט AO3 Lazier של adevyish, שמוסיף את הכפתור "latest chapter" (הפרק החדש ביותר) ליד תפריט הפרקים.
 • הכלי AO3 eBook Download Helper מציג קישורי הורדה עבור כל יצירה ברשימת תוצאות חיפוש, או בכל דף הכולל רשימת יצירות (דוגמת דף סדרה או אוסף), כך שתוכלו להוריד בקלות קבצים מרובים!
 • הכלי AO3 Download Buttons של tuff_ghost מוסיף כפתורי הורדה בכל פרטי יצירה בכל דף בו יש רשימת יצירות.
 • Calibre הוא מנהל ספרים אלקטרוניים חינמי עם שני פלאג-אינים – FanFicFare ו-EpubMerge – אשר יחד מאפשרים הורדה של סדרות ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) כספר אלקטרוני יחיד. (הוא מאפשר גם הורדה של כל יצירה המקושרת בדף אחד ב-AO3, כך שניתן להזין קישור לדף היצירות של משתמשת מסוימת בפאנדום ספציפי ולהוריד את כולן כספר אלקטרוני אחד.) הכלי אפילו יעדכן את הקובץ כאשר יצירה חדשה תתווסף לסדרה! קיים גם מדריך לשימוש בפלאג-אינים (שנוצר עוד בימים שהכלי נקרא FanFictionDownloader), ויש גם ויקיה ל-FanFicFare.

אילו כלים מאפשרים לי להוריד את הסטטיסטיקות שלי ומידע נוסף אחר מ-AO3?

 • הבוקמרקלט AO3 Statistics CSV של Flamebyrd מאפשרת הורדה של סטטיסטיקות יצירה ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) כקובץ csv., אשר ניתן בקלות לייצא לגליון לצרכים האישיים שלכן. הסטטיסטיקות כוללות בין היתר מספר כניסות, מספר קודוס וסימניות.
 • אם תעדיפו רשימה של כל היצירות שלכן, כולל כותרות, תגיות, סטטיסטיקות בסיסיות וכתובת אתר (URL), נסו את הבוקמרקלט AO3 Works List CSV של Flamebyrd במקום.

אילו כלים יכולים לסייע לי לנהל את האוספים והאתגרים שלי?

המקודדת Sarken יצרה את הסקריפט Sign-up Summary Sorter, אשר יוסיף אפשרויות מיון לכל דף Sign-up Summary (סיכום הרשמה) באוספים. הוא מאפשר מיון לפי פאנדום, מספר ההצעות או מספר הבקשות, בסדר עולה או יורד.

אילו כלים יכולים להקל את השיתוף של יצירות המפורסמות ב-AO3 באתרים אחרים?

 • תודות ל-Flamebyrd, תוכלו לבנות בעצמכן בוקמרקלט AO3>Pinboard על מנת להוסיף בקלות יצירה מ-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) לסימניות שלכן ב-Pinboard עם המידע הרלוונטי כלפיכן!
 • על מנת ליצור פוסט בטאמבלר או ב-Dreamwidth עם המידע על יצירה כלשהי מלא מראש (בין אם מדובר בקישור ליצירה שלכן או המלצה על יצירה של משתמשת אחרת ב-AO3), תוכלו לנסות את הבוקמרקלט AO3>Dreamwidth או הבוקמרקלט AO3>Tumblr של Flamebyrd.

כיצד ניתן לדווח על כלי שימושי שמצאתי ואינו נמצא ברשימה?

ניתן לפנות לתמיכה כדי לספר לנו על כלים שאולי יתאימו להיכלל בשאלות הנפוצות. על מנת לסייע לצוות התמיכה להפנות את המשוב שלכן לגורמים הרלוונטיים, אנא ציינו בפנייה כי היא מתקשרת לשאלות נפוצות: כלים לא רשמיים לשימוש באתר.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף אם שאלתי לא נענתה כאן?

חלק מהשאלות הנפוצות אודות Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) נענות בחלקים אחרים של השאלות הנפוצות, ומושגים שכיחים נמצאים במילון המונחים שלנו. ניתן למצוא שאלות ותשובות על תנאי השימוש בדף שאלות נפוצות: תנאי השימוש. אולי תרצו לבדוק גם את דף הבעיות הידועות. אם אתן זקוקות לעזרה נוספת, אנא הגישו בקשת תמיכה.