Archive FAQ > מדריך לייבוא יצירה מבוססת טקסט

הקדמה

מדריך זה ילווה אתכן שלב אחר שלב בתהליך ייבוא יצירה מבוססת טקסט ל-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו). המדריך נכתב מתוך הנחה שאין לכן ידע מוקדם בפרסום יצירות ב-AO3. הנחה נוספת היא שאתן משתמשות באתר בעיצוב ברירת המחדל שלו; ייתכן ותיאלצו להתאים את שלבי העבודה אם אתן משתמשות בעיצוב אתר אישי.

שימו לב: רק בעלת היצירה רשאית לייבא אותה ל-AO3. אם היצירה אינה שייכת לכן, תוכלו לכלול תיעוד שלה ב-AO3 על ידי יצירת סימניה חיצונית (כיצד ניתן להוסיף סימניה ליצירה שלא פורסמה ב-AO3?). אם קיים בבעלותכן ארכיון המכיל יצירות של מספר יוצרות, אנא היוועצו בשאלות הנפוצות של Open Doors (דלתות פתוחות).

ייבוא יצירות ל-AO3: מה ניתן לייבא?

אלא אם יצויין אחרת, המייבא של AO3 יעשה כמיטב יכולתו לאתר באופן אוטומטי את תוכן היצירה ואת התגיות שלה. עם זאת, ההצלחה של המייבא תלויה ברובה באתר המקור ובהתאמתו ל-AO3. למידע נוסף אודות המגבלות, עברו למאילו אתרים ניתן לייבא יצירות?

אם היצירה אינה מתאימה למייבא של AO3, יש אפשרות לפרסם אותה בעזרת הטופס Post New Work (פרסום יצירה חדשה) במקום. תוכלו למצוא הנחיות לפרסום יצירה חדשה בכיצד ניתן לפרסם יצירה חדשה? או לעקוב אחר המדריך לפרסום יצירה ב-AO3.

מציאת הדף לייבוא יצירות

תחילה, גשו לדף Import Work (ייבוא יצירה):

  1. התחברו לאתר ובחרו ב-"Post" (פרסום) בראש הדף, ליד שם המשתמשת.
  2. בחרו "Import Work" מהתפריט.

צילום מסך של תפריט הפרסום. האפשרות לייבוא יצירה מודגשת. היא השנייה ברשימה, אחרי האפשרות לפרסום יצירה חדשה.

אפשרות זו מובילה לדף Import New Work (ייבוא יצירה חדשה), בו תוכלו להוסיף קישורים לתוכן היצירה ומידע נוסף. אם תיתקלו בקשיים, סימני השאלה הכחולים ? לצד שמות שדות המילוי יפתחו חלונות עזרה קופצים עם מידע נוסף.

הגדרת פרטי ייבוא

השדה Work URLs (כתובות האתר של היצירות) מאפשר להזין את כתובות האתר של היצירה או היצירות שבחרתן לייבא, וכן לספק פרטים על אופן הייבוא המבוקש. בשדה מילוי זה תצטרכו לציין האם מדובר ביצירה בעלת פרק יחיד, יצירה אחת מרובת פרקים או מספר יצירות שלכל אחת מהן פרק אחד.

URLs (נדרש)

הזינו את כתובות האתר של היצירה/ות בשדה זה:
  • בייבוא של יצירה אחת או יותר בעלות פרק אחד, הזינו את כתובת האתר של כל יצירה בשורה נפרדת. ניתן להזין עד 25 כתובות אתר.
  • בייבוא יצירה אחת או יותר בעלות מספר פרקים מארכיון e-fiction (כלומר, אם כתובת האתר של היצירה מכילה את הכיתוב: "viewstory.php", הזינו את כתובת האתר של הפרק הראשון של כל יצירה. המייבא של AO3 יְיַבֵּא את כל היצירה באופן אוטומטי, עם הגבלה של 200 פרקים. ניתן להזין עד 25 כתובות אתר – כתובת אחת בכל שורה.
  • בייבוא יצירה אחת מרובת פרקים שאינה נמצאת בארכיון e-fiction, הזינו את כתובת האתר של כל פרק בשורה חדשה. ניתן להזין עד 200 כתובות אתר של פרקים.

בייבוא מארכיון e-fiction, ניתן לייבא יצירות בעלות פרקים בודדים ויצירות מרובות פרקים באותה העלאה. בייבוא יצירות שאינן מפורסמות בארכיון e-fiction, ניתן לייבא רק יצירה מרובת פרקים אחת בכל פעם.

צילום מסך עם דוגמה של שדה כתובות האתר כשהוא מלא בחמש כתובות, כל אחת בשורה חדשה

Set custom encoding (הגדרת קידוד תווים אישי)

המייבא של AO3 ינסה לאתר את קידוד התווים של היצירה באופן אוטומטי. אם תעדיפו לציין את קידוד התווים של היצירה באופן ידני, בחרו באחת מהאפשרויות ברשימה.

מידע נוסף אודות קידוד תווים וכיצד הוא עובד זמין ב"קידוד תווים למתחילים" (באנגלית) של W3C Internationalization (i18n) Activity. תוכלו גם להיעזר בחלון העזרה הקופץ לטיפים לבחירת קידוד תווים.

Import as (ייבוא כ-)

אם הזנתן מספר כתובות אתר בשדה הכתובות, ציינו האם הקישורים מובילים ל-"Chapters in a single work (limit of 200)" (פרקים של יצירה בודדת (מוגבל ל-200 פרקים)) או ל-"Works (limit of 25)" (מספר יצירות (מוגבל ל-25 יצירות)). אם הזנתן כתובת אתר אחת בלבד, ניתן להתעלם משדה מילוי זה.

Preferences (העדפות)

Post without previewing (פרסום ללא תצוגה מקדימה)

תיבת סימון זו אינה מסומנת כברירת מחדל, מה שמאפשר תצוגה מקדימה ועריכה של היצירות המיובאות טרם פרסומן. סימון התיבה יוביל להעלאת היצירה ללא תצוגה מקדימה, כך שהיצירות יהיו נגישות למשתמשות מיד לאחר הייבוא. מומלץ להשאיר את התיבה ללא סימון, אלא אם יש לכן ניסיון בייבוא יצירות.

Lock all imports to registered users only (הגבלת כל היצירות המיובאות למשתמשות רשומות בלבד)

תיבת סימון זו אינה מסומנת כברירת מחדל, והמשמעות היא שכל אורחת או משתמשת ב-AO3 תוכל לגשת ליצירות המיובאות לאחר פרסומן. סימון התיבה יאפשר את הגישה ליצירות למשתמשות המחוברות לחשבונן ב-AO3 בלבד.

Override tags and notes (העדפת תגיות והערות המקור)

כברירת מחדל, המייבא של AO3 יעדיף את התגיות הקיימות באתר בו היצירה פורסמה במקור על פני התגיות המוזנות בשדות המילוי תחת הסעיף Tags (תגיות) מטה. לדוגמה, אם תזינו את התגית "Avatar: The Last Airbender" בשדה "Fandom" (פאנדום), אבל המייבא יחליט כי היצירה שייכת לפאנדום "Avatar (2009)", הפאנדום "Avatar (2009)" ישוייך ליצירה.

אם תעדיפו שהמידע המוזן ידנית יחליף את התגיות הקיימות ביצירה המקורית, סמנו תיבת סימון זו. שתי אפשרויות נוספות יוצגו:

צילום מסך לדוגמה המציג את תיבת הסימון 'Override tags and notes' כאשר היא מסומנת, עם שתי אפשרויות נוספות

Use values extracted from the content for blank fields if possible (שימוש בערכים שחולצו מתוך התוכן על מנת למלא שדות ריקים ככל הניתן)

בחירה באפשרות זו תאפשר לכן לשמור על השדות שמולאו ידנית תחת סעיף התגיות, אך גם תאפשר לתגיות שנמצאו על ידי המייבא להיכנס לשדות הריקים. למשל, תוכלו להזין Notes (הערות) עבור היצירות המיובאות, אבל להשאיר את שאר שדות המילוי תחת סעיף התגיות ריקים ולאפשר למייבא להגדיר את הפאנדום, את ה-Characters (דמויות), את ה-Warnings (אזהרות) וכו' באופן אוטומטי.

Do not use values extracted from the content at all; use Archive defaults for blank fields (אי-שימוש בערכים שחולצו מתוך התוכן כלל; שימוש בברירת המחדל של הארכיון עבור שדות ריקים)

אם תעדיפו לא להשתמש בתגיות או בהערות האוטומטיות, בחרו באפשרות זו. המייבא עדיין ינסה להגדיר את כותרת היצירה, את התקציר, את כותרות הפרקים (אם קיימות) ואת תאריך הפרסום.

הזנת מידע אודות תגיות

בסעיף Tags תוכלו להזין את תגיות היצירה, הכוללות Rating (דירוג), Archive Warnings (אזהרות ארכיון), Fandoms (פאנדומים), Category (קטגוריה), Relationships (מערכות יחסים), Characters, ו-Additional Tags (תגיות נוספות). אם פרסמתן כבר יצירה ב-AO3 בעבר, סעיף זה צריך להיות מוכר לכן. אם לא, תיאור מפורט זמין ב מדריך לפרסום יצירה ב-AO3 – הזנת מידע אודות תגיות.

שימו לב שכל תגית שתוזן בסעיף זה תוחל על כל היצירות המיובאות. אם תבחרו להשאיר שדה מילוי כלשהו ריק והמייבא לא יצליח למצוא תגיות רלוונטיות באתר המקור, נחיל את תגיות ברירת המחדל (למשל "Not Rated" (לא מדורג) או "Creator Chose Not To Use Archive Warnings" (היוצרת בחרה לא להשתמש באזהרות הארכיון)).

זכרו: אם לא סימנתן את האפשרות "Override Tags and Notes" בסעיף הקודם, כל מידע שיוזן כאן עלול להיות מוחלף בתהליך הייבוא.

הזנת הערות

תוכלו לכלול כל מידע שתרצו בסעיף Notes. ההערות שתזינו כאן יתווספו לתחילת היצירות המיובאות.

לדוגמאות, גשו למדריך לפרסום יצירה ב-AO3 – הערות .

ייבוא היצירה

בואו נדבר על מה שיקרה ברגע שתבחרו בכפתור "Import" (ייבוא).

אם לא בחרתן באפשרות "Post without Previewing", היצירות יישמרו כטיוטות ב-AO3. עדיין תצטרכו לפרסם את היצירות כדי לאפשר גישה אליהן. אם ייבאתן יצירה אחת בלבד, בחירה בכפתור "Import" תוביל אתכן לדף ה-Preview (תצוגה מקדימה) עבור אותה טיוטה. אם ייבאתן מספר יצירות, בחירה בכפתור "Import" תציג בפניכן רשימה של קישורים לטיוטות של כל היצירות החדשות.

אם כן בחרתן באפשרות "Post Without Previewing", היצירות יפורסמו מיידית. אם ייבאתן יצירה אחת בלבד, בחירה בכפתור "Import" תוביל אתכן לדף היצירה. אם ייבאתן מספר יצירות, בחירה בכפתור "Import" תציג בפניכן רשימה של קישורים לכל היצירות החדשות.

כשתהיו מרוצות מהאפשרויות והתגיות שהוזנו, בחרו בכפתור "Import".

פתיחת היצירה ועריכתה

בשלב זה, היצירות שלכן אמורות להיות מיובאות לארכיון בהצלחה. אם אתן חוות בעיות, היוועצו בהודעות השגיאה השונות או בדקו את סעיף ייבוא היצירות בדף הבעיות הידועות. כרגיל, תוכלו גם לפנות לתמיכה לקבלת סיוע.

אם התהליך עבר בשלום, מזל טוב! כעת, היצירות שיובאו הן כמו כל יצירה או טיוטה אחרות ב-AO3. יצירות שפורסמו בתהליך הייבוא יתווספו לרשימות היצירות ב-Dashboard (לוח אישי) שלכן. טיוטות שנשמרו בתהליך הייבוא יתווספו לרשימת הטיוטות שלכן, שגם היא נמצאת בלוח האישי. שימו לב: טיוטות נמחקות באופן אוטומטי לאחר חודש מיום יצירתן. אם תחליטו לא לפרסם את הטיוטה בזמן זה, תוכלו לייבא אותה שוב במועד אחר.

זה זמן טוב לבחון מחדש ולערוך את היצירות:

  1. בחרו את היצירה אותה תרצו לערוך. אם רק יצירה אחת יובאה, דף זה כבר צריך להיות פתוח. אם יובאו מספר יצירות, בחרו אחת מהרשימה.
  2. בחרו בכפתור "Edit" (עריכה) כדי לגשת לדף Edit Work (עריכת יצירה).

כדאי לוודא בתור התחלה שהשדות שמולאו באופן אוטומטי מכילים את התוכן הרצוי: Work Title (כותרת היצירה), Summary (תקציר), Chapter Titles (כותרות הפרקים) ו-Notes. להלן מספר הגדרות נוספות העשויות להיות רלוונטיות ליצירות שייבאתן:

Post to Collections / Challenges (Associations section) (פרסום לאוספים/אתגרים (סעיף קשרים))

אם ייבאתן יצירה כחלק מאתגר או מאוסף, כאן תוכלו לציין זאת. לפרטים נוספים, גשו למדריך לפרסום יצירה ב-AO3 – פרסום לאוספים/אתגרים.

Set a different publication date (Associations section) (קביעת תאריך פרסום אחר (סעיף קשרים))

בעת ייבוא יצירה, המייבא של AO3 מנסה להתאים בין תאריך פרסום היצירה לתאריך הרשום באתר המקור. אם ההגדרה האוטומטית נכשלה, תוכלו לבחור באפשרות זו כדי לתארך את היצירה באופן ידני. לפרטים נוספים, גשו למדריך לפרסום יצירה ב-AO3 – קביעת תאריך פרסום אחר.

Choose a language (Associations section) (בחירת שפה (סעיף קשרים))

בחרו את השפה בה נכתבה היצירה מתוך הרשימה. שפת ברירת המחדל היא אנגלית.

למידע נוסף על דף עריכת היצירה, כולל מילוי השדות הנותרים, כיצד לשמור את השינויים ולהציג תצוגה מקדימה של היצירה וכיצד לפרסם טיוטות, גשו למדריך לפרסום יצירה ב-AO3 או לשאלות נפוצות: פרסום ועריכה.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף אם שאלתי לא נענתה כאן?

לקבלת מידע נוסף אודות פרסום יצירות ועריכתן, עברו לשאלות נפוצות: פרסום ועריכה או עקבו אחר ההנחיות במדריך לפרסום יצירה ב-AO3.

חלק מהשאלות הנפוצות אודות AO3 נענות בחלקים אחרים של השאלות הנפוצות, ומושגים שכיחים נמצאים במילון המונחים שלנו. ניתן למצוא שאלות ותשובות על תנאי השימוש בדף שאלות נפוצות: תנאי השימוש. אולי תרצו לבדוק גם את דף הבעיות הידועות. אם אתן זקוקות לעזרה נוספת, אנא הגישו בקשת תמיכה.