Archive FAQ > גישה ליצירות

אילו דפדפנים תומכים ב-AO3?

אנו שואפות להתאים את Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) לגרסאות הדפדפנים, הקוראים האלקטרוניים, קוראי המסך, ודפדפני ברירת המחדל העדכניות ביותר של רוב מכשירי ה-iOS, האנדרואיד והמכשירים הניידים של חלונות.

אם האתר לא עולה כנדרש בדפדפן כלשהו, אנא פנו לתמיכה.

האם קיים צורך בתוספים, הרחבות או כלים אחרים על מנת לגלוש ב-AO3?

חלק מתכונות AO3 לא עובדות ללא ג'אווה סקריפט. באם נתקלתן בבעיה, בדקו האם ג'אווה סקריפט מופעל. בראש סדר העדיפויות שלנו נמצאת, בין היתר, הבטחת גישה למאפיינים חיוניים ללא ג'אווה סקריפט. עם זאת, אנא הבינו כי זה לא יתאפשר עבור מספר מאפיינים משניים. אם ג'אווה סקריפט פועל והאתר לא עלה כנדרש בדפדפן, אנא פנו לתמיכה.

ניתן לגלוש ב-AO3 גם בלי ג'אווה סקריפט, אך מאפיינים מסוימים, כמו עורך טקסט עשיר, נסמכים עליו ועשויים שלא לפעול כראוי.

לחלופין, ישנם כלים וסקריפטים שנוצרו על ידי משתמשות על מנת להתאים אישית את החוויה באתר. ניתן למצוא אותם בשאלות נפוצות: כלים לא רשמיים לשימוש באתר.

You should still be able to use AO3 well without JavaScript, but certain features–like the Rich Text editor–rely on JavaScript and may not function correctly.

Optionally, there are some user-created scripts and other tools to further customize your experience on the site. They're listed in the Unofficial Browser Tools FAQ.

כיצד ניתן לפתוח יצירות ב-AO3?

על מנת למצוא יצירות בפאנדום מסוים, יש להכנס לדף Works (יצירות) של הפאנדום. שם ניתן לסנן תוצאות כדי למצוא יצירות לטעמכן. ניתן גם להשתמש בתיבת החיפוש על מנת למצוא יצירות מסוימות. למידע נוסף אודות חיפוש, סינון ועיון ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו), אנא עברו לשאלות נפוצות: חיפוש ועיון.

משנמצאה יצירה מתאימה, ניתן לפתוח אותה דרך הכותרת שלה, המקשרת לדף היצירה. ניתן לפתוח יצירות ישירות בדפדפן או להורידן ולקרוא מאוחר יותר. הוראות להורדת יצירות זמינות בשאלות נפוצות: הורדת יצירות.

כיצד ניתן לפתוח יצירות בסדרה? כיצד ניתן לנווט בין יצירות בסדרה?

סדרה היא קבוצת יצירות שהיוצרת החליטה לאגד יחד, לרוב כיוון שהן עוקבות אחת אחרי השנייה או מתרחשות באותו יקום. הגישה ליצירה בסדרה פועלת באותו אופן כמו הגישה ליצירה בודדת (למידע נוסף, גשו לכיצד ניתן לפתוח יצירות ב-AO3?). עם זאת, בכל יצירה בסדרה יש קישורים לדף מפתח עניינים, ליצירה הקודמת וליצירה הבאה בסדרה.

מידע נוסף על סדרות וניווט בסדרה זמין בשאלות נפוצות: סדרות.

האם ניתן לפתוח יצירה מרובת פרקים כמסמך אחד ארוך?

כן! אם יצירה מוצגת פרק אחר פרק, בחרו ב-"Entire Work" (כל הפרקים) וכל הפרקים יופיעו בדף אחד. בעיצוב ברירת המחדל של האתר, הכפתור ממוקם בראש היצירה. ניתן גם לקבוע בדף ההעדפות את האפשרות "כל הפרקים" כברירת המחדל של אופן הצגת יצירות. הוראות לקביעת ההגדרה זמינות בכיצד ניתן לפתוח את כל פרקי היצירה בדף אחד במקום להציגם פרק אחר פרק?

האם ניתן לפתוח יצירה מרובת פרקים פרק אחר פרק?

כן! זו ברירת המחדל. אם כל הפרקים מוצגים בדף אחד, בחרו בכפתור "Chapter by Chapter" (פרק אחר פרק) על מנת להציג כל פרק בדף נפרד. בעיצוב ברירת המחדל של האתר, הכפתור נמצא בראש היצירה. הבחירה בכפתור "פרק אחר פרק" מובילה לפרק הראשון של היצירה כברירת מחדל.

כאשר האפשרות "פרק אחר פרק" נבחרת קיימות אפשרויות נוספות המאפשרות ניווט ביצירה. אלו הכפתורים "Previous/Next Chapter" (הפרק הקודם/הפרק הבא) ו-"Chapter Index" (מפתח פרקים). בעיצוב ברירת המחדל של האתר שני הכפתורים מופיעים בראש היצירה. מפתח פרקים הוא רשימת הפרקים הזמינים ביצירה כרגע והוא נפתח כתפריט נשלף בעיצוב ברירת המחדל של האתר, כל עוד ג'אווה סקריפט פועל.

ניתן לפתוח מפתח פרקים בדף מלא. יש לבחור בכפתור "Chapter Index" ואז בכפתור "Full-page index" (מפתח פרקים בדף מלא) ליד תפריט מפתח הפרקים. שימו לב שניתן לגשת לתפריט או לדף מפתח הפרקים רק אם ג'אווה סקריפט פועל. אחרת, הכפתור מוביל לדף מפתח הפרקים ולא שולף תפריט.

על מנת לקבוע את "פרק אחר פרק" כברירת המחדל, גשו להעדפות (כמתואר בשאלות נפוצות: העדפות), ואז לחלק ה-"Display" (תצוגה). בטלו את האפשרות "Show the whole work by default" (הצגת כל הפרקים כברירת מחדל) ואז בחרו ב-"Update" (עדכון).

האם ניתן להשבית תבניות מותאמות אישית (עיצובי יצירה) ביצירות?

כן! אפשר להוסיף ליצירות עיצוב מוגבל באופן ידני באמצעות HTML, אך עיצוב וסגנון מורכבים (גופנים, כתב צבעוני וכדומה) מוחלים מה-CSS של עיצוב יצירה. למידע נוסף אודות יצירת עיצובים והשימוש בהם, גשו לשאלות נפוצות: עיצובים וממשק AO3.

ניתן להשבית עיצוב מותאם אישית על ידי בחירה בכפתור "Hide Creator's Style" (הסתרת סגנון יוצרת) אשר מחזיר את היצירה לעיצוב האתר המוגדר בהעדפות. בעיצוב ברירת המחדל של האתר, כפתור "הסתרת סגנון יוצרת" נמצא בראש הדף. על מנת להשבית את כל עיצובי ה-CSS המותאמים אישית, גשו להעדפות והפעילו את "(Hide work skins (you can still choose to show them" (הסתרת עיצובי יצירות (עדיין תוכלו להציג את העיצוב אם תרצו)).

אם הגדרתן את ההגדרות שלכם ל"הסתרת עיצובי יצירות", עדיין ניתן להפעיל עיצובי יצירות מותאמים אישית עבור יצירות נבחרות. ביצירה בה העיצוב המותאם אישית מושבת, ישנו כפתור "Show Creator's Style" (הצגת סגנון יוצרת). בעיצוב ברירת המחדל של האתר, הכפתור נמצא בראש הדף. בחירה בו תחל את העיצוב המותאם על יצירה זו בלבד.

כיצד ניתן לעקוב אחר יצירות אליהן ברצוני לגשת בהמשך?

אם אתן מחוברות ל-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) ניתן להוסיף יצירות לרשימה לגישה מאוחרת יותר עם פונקציית "Mark for Later" (סימון לקריאה מאוחרת). על מנת למצוא מידע נוסף על פונקציה זו, אנא גשו לשאלות נפוצות: היסטוריה וסימון לקריאה מאוחרת.

ניתן להשתמש גם בסימניות על מנת לסמן יצירות לגישה במועד מאוחר יותר. למידע נוסף על מאפיין זה, עברו לשאלות נפוצות: סימניות.

 

לפרטים כיצד ניתן לפתוח חשבון AO3, עברו לשאלות נפוצות: הזמנות.

האם ניתן להדפיס מ-AO3?

כן! Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) מעצב את דף היצירה להדפסה באופן אוטומטי. פשוט בחרו באפשרות ההדפסה של הדפדפן ועיצוב ידידותי להדפסה יוחל אוטומטית.

האם ניתן להוריד יצירות למכשירים ניידים?

כן! עברו לשאלות נפוצות: הורדת יצירות.

כיצד ניתן למצוא יצירות בשפות חוץ מאנגלית ב-AO3?

ניתן לסנן יצירות לפי שפה בדף היצירות של פאנדום או תגית מסוימים. ניתן גם לחפש לפי שפה בדף החיפוש המתקדם. לפרטים, אנא עברו לשאלות נפוצות: חיפוש ועיון.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף אם שאלתי לא נענתה כאן?

חלק מהשאלות הנפוצות אודות Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו) נענות בחלקים אחרים של השאלות הנפוצות, ומושגים שכיחים נמצאים במילון המונחים שלנו. ניתן למצוא שאלות ותשובות על תנאי השימוש בדף שאלות נפוצות: תנאי השימוש. אולי תרצו לבדוק גם את דף הבעיות הידועות. אם אתן זקוקות לעזרה נוספת, אנא הגישו בקשת תמיכה.