AO3 News

Post Header

Published:
2020-11-19 12:03:52 -0500
Original:
Presenting New OTW Gifts for Long-Standing Members
Tags:

במבצע ההתרמה של אוקטובר הודענו שאנחנו עובדות על משהו חדש, שנועד להביע את הערכתנו לתומכות הנאמנות של OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות). אנו שמחות להציג בפניכן את המתנות שעיצבנו כאות הערכה למי שהיו חברות בארגון באופן רצוף במשך שלוש שנים, חמש שנים, ועשור.

מי שיציינו את שנתן השלישית לחברות עד סוף 2020, או שכבר עברו אותה, זכאיות לסימניה חדשה במיתוג OTW שעיצבנו במיוחד עבורן:

סימניה עם הכיתוב "3-year member" (חברה זה שלוש שנים) וסמל ה-OTW.
(בחרו בתמונה להגדלה)

למי שזו שנת החברות החמישית שלה (או יותר) בארגון, עיצבנו מדבקה חמודה שיכולה להיצמד למגוון משטחים, כמו בקבוק מים אישי או גב של מחשב נייד. חברות של חמש שנים ויותר יכולות לקבל גם את המדבקה וגם את הסימניה.

מדבקה עם הכיתוב "5-year member of the Organization for Transformative Works" (חברה זה חמש שנים בארגון למען יצירות טרנספורמטיביות) וסמל ה-OTW במרכז.
(בחרו בתמונה להגדלה)

אחרון חביב הוא המגנט לחברות ארגון שזו שנתן העשירית (או יותר). המגנט ירגיש בבית על דלת המקרר שלכן או על ארונית מתכת. מי שהן חברות בארגון עשר שנים זכאיות לקבל את המגנט, המדבקה והסימניה ביחד!

מגנט עם הכיתוב "Member of the Organization for Transformative Works for 10 years" (חברה בארגון למען יצירות טרנספורמטיביות מזה עשור) וסמל ה-OTW.
(בחרו בתמונה להגדלה)

אנו מתכוונות להתחיל לשלוח את המתנות לחברות הזכאיות של שנת 2020 בתחילת 2021, ואז לחזור על התהליך פעם בשנה. אתן רק צריכות לאמת את כתובת המשלוח שלכן. החברות הזכאיות למתנה כלשהי יקבלו את הבקשה לאימות כתובתן בדוא"ל, אז היו ערניות למקרה שההודעה נוחתת לכן בדואר הנכנס! (שימו לב: אם בחרתן שלא לקבל הודעות דוא"ל מ-OTW במעמד חידוש החברות, ההודעה עלולה לא להישלח אליכן, מה שימנע את שליחת המתנה בהמשך). אם יש לכן שאלות, פנו לוועדת פיתוח וחברות.)

כל הדברים ש-OTW עושה מתאפשרים הודות לתרומות שלכן, ואנו מוקירות את כל חברות הארגון, בין אם הן תרמו ונרשמו פעם אחת או שהיו איתנו מתחילת הדרך. אם אתן רוצות להפוך לחברות בארגון, אתן רק צריכות לציין זאת בטופס התרומה. בחרו באפשרות "Yes" (כן) לשאלה בטופס: "Do you want to be an OTW member? ($10 minimum donation)" (האם ברצונך להצטרף לחברות ב- OTW? מתרומה של $10 ומעלה) כאשר אתן תורמות לארגון. מתנות התודה הן לא הדבר היחיד שהחברות תקנה לכן; חברות OTW רשאיות להצביע בבחירות לדירקטוריון ה-OTW. אם אינכן בטוחות כמה זמן אתן חברות בארגון או שיש לכן שאלות אחרות, אתן מוזמנות ליצור קשר עם ועדת פיתוח וחברות.


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים: AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC וההגנה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

*האמור מנוסח בלשון נקבה, אך פונה לכלל המינים.

Comment

Post Header

Published:
2020-11-11 12:37:43 -0500
Original:
Celebrating 40,000 Fandoms on the AO3
Tags:

ועדת מיון תגיות שמחה לבשר כי הגענו ל-40,000 פאנדומים ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו)!

הנה רשימה קצרה של נקודות הציון שעברנו לאורך השנים:

 • 5,000 פאנדומים בתחילת שנת 2010
 • 10,000 פאנדומים בספטמבר של שנת 2012
 • 15,000 פאנדומים באפריל של שנת 2014
 • 20,000 פאנדומים בדצמבר של שנת 2015
 • 25,000 פאנדומים ביוני של שנת 2017
 • 30,000 פאנדומים באוקטובר של שנת 2018
 • 35,000 פאנדומים בדצמבר של שנת 2019

הפעם בחרנו לציין את המאורע בפוסט זה, שירחיב על השיטות בהן ממיינות התגיות מארגנות את התגיות בצורה שהופכת את הניווט ב-AO3 לפשוט, בו בזמן שהארכיון הולך וגדל. כללנו גם כמה עצות שתעזורנה לכן לתייג את היצירות שלכן בצורה מיטבית עבורכן ועבור כל מי שמשתמשת בסינוני החיפוש ב-AO3.

אז מה זה בכלל פאנדום?

שאלה מצוינת! כשמדובר בתיוג יצירות ב-AO3, פאנדום הוא חומר המקור שממנו שאבתן את הדמויות, מערכות היחסים או אלמנטים אחרים שמופיעים ביצירה שלכן. לדוגמה: אתן יכולות להיות חברות בפאנדום עבור הזוג Hán Wénqīng/Yè Xiū, אך ממיינות התגיות מתייחסות אליו כאל חלק מהפאנדום 全职高手 - 蝴蝶蓝 | Quánzhí Gāoshǒu - Húdié Lán, מאחר שמקורן של הדמויות הללו במשחק מחשב זה.

רוב הפאנדומים ב-AO3 שייכים לקטגוריות מוכרות וצפויות, כגון סדרות טלוויזיה, ספרים, פודקאסטים, משחקי מחשב, סרטים ולהקות. אך הודות למשתמשות היצירתיות שלנו, הארכיון מתהדר גם בפאנדומים פחות שגרתיים, כגון פאנדומים של פרסומות, האנשה, משחקי שולחן, קולקציות בשמים, ועוד.

שיתוף 40,000 פאנדומים עם יותר מ-2.5 מיליון אנשים

על אף המגוון הרחב של סוגי הפאנדומים ב-AO3, לכל הפאנדומים הללו יש מספר מפתיע של דברים במשותף בכל הנוגע לשמות הדמויות, למאורעות ולמושגים. ב-AO3, כל הדברים האלה מיוצגים על ידי תגיות. עם קהילת מעריצות כה גדולה, אשר ממשיכה לגדול מדי יום ביומו, החלטנו שזה זמן טוב להסביר לכן איך הצמיחה הזו משפיעה על המאמץ שלנו להפוך את כל הפאנדומים הללו לקלים ונוחים יותר לניווט על ידי משתמשות.

התגיות ב-AO3 משותפות לכל האתר. תגית, כשלעצמה, לא מגיעה עם הקשר מובנה או שיוך לתגית אחרת. לדוגמה: אם תזינו את התגית Chester בשדה תגיות דמות, ממיינות התגיות לא יוכלו להכניס את התיוג שלכן למסננים של הדמות Chester the Dog (Stranger Things) (צ'סטר הכלב, מהסדרה "דברים מוזרים"), או ל-Chester Campbell (צ'סטר קמפבל), גם אם הן בעצמן ידעו למי מהם התכוונתן. יש רק תגית "Chester" אחת בכל הארכיון, לא משנה כמה פעמים ובכמה יצירות השתמשו בה. משתמשת שתבחר לתייג דמות בתור Chester כשהיא מתכוונת לצ'סטר הכלב, תגלה שהיצירה שלה חולקת את תוצאות החיפוש עם יצירות שהשתמשו בתגית Chester כדי להתייחס לצ'סטר קמפבל.

ממיינות התגיות אינן יכולות ליצור הפרדה בין יצירות המשתמשות בתגיות בעלות נוסח זהה, ולכן ממיינות התגיות משתדלות שכל תגית שנכנסת למאגר התגיות הקאנוניות של הארכיון (ואי לכך ניתן להשתמש בה על מנת לסנן יצירות) תהיה מדויקת ככל האפשר. תגיות חד-משמעיות וייחודיות לפאנדום מסויים מקלות מאוד בחיפוש יצירות על פאנדומים, דמויות, מערכות יחסים ומושגים ספציפיים אחרים שקוראות מעוניינות למצוא, ומאפשרות לפונקציית סינון יצירות להציג תוצאות התואמות את ציפיותיהן של הקוראות.

אם גיליתן שיצירה שלכן נמצאת במסנן חיפוש שלא התכוונתן אליו, נסו לערוך את התגיות כך שהמובן אליו כיוונתן יהיה ברור יותר. לדוגמה: Penny Parker (פני פרקר) הוא שמה של דמות מסדרת הטלוויזיה "מקגייוור" – וגם כינוי נפוץ לגרסה הנשית של Peter Parker (פיטר פרקר, המוכר יותר בתור ספיידרמן). אם תשתמשו בתגית "Penny Parker" כפי שהיא כתגית דמות כדי להתייחס לגרסה נשית של פיטר פרקר, היצירה תופיע אוטומטית גם בתוצאות סינון לדמות של פני מ"מקגייוור", כי לממיינות התגיות אין דרך להפריד בין השימושים השונים של התגית. זה לא מצב רצוי, לא לחובבות מקגייוור ולא לחובבות של פיטר פרקר בגרסתו הנשית!

כדי להבטיח שיצירתך על פיטר פרקר בגרסתו הנשית תופיע בתוצאות סינון של פיטר פרקר, שם חובבות ספיידרמן יוכלו ליהנות ממנה, ולא בשום מקום אחר, אנו ממליצות להשתמש במקום זאת בתגית עם התאמות לפאנדום הנכון, למשל: "Penny Parker (girl!Peter)" (פני פרקר - גרסה נשית של פיטר). דבר נוסף שניתן לעשות הוא להוסיף את התגית Female Peter Parker (גרסה נשית של פיטר פרקר) בתגיות הנוספות של היצירה, ועל ידי כך לעזור לקוראות המעוניינות ביצירות בנושא זה למצוא אותה.

אם אתן משתמשות בתגית קיימת בפעם הראשונה, נסו להיכנס אליה ולבדוק אלו יצירות מופיעות תחתיה. אתן עשויות לגלות שבפאנדומים אחרים יש לתגית בה השתמשתן משמעות שונה מזו שאתן מכירות.

כיצד להפיק את המירב מתגיות הארכיון

בשנת 2019, ממיינות התגיות מיינו קרוב ל-2.7 מיליון תגיות בסך הכל. ממיינות התגיות עובדות בחריצות על מנת לקשר תגיות לפאנדומים הרלוונטיים, כדי שהיצירות שלכן יעלו בחיפושים ומשתמשות אחרות יוכלו ליהנות מהן כמו שאתן נהניתן ליצור אותן.

כדי לסייע לממיינות התגיות לנתב את היצירות שלכן כך שתופענה בתוצאות הסינון של מושגים אליהם התכוונתן, אספנו כמה הנחיות ועצות שימושיות לתיוג של יצירות וסימניות. (אנו מבקשות בכל לשון של בקשה – אל תגיבו על יצירות אחרות כדי לבקש מהיוצרת לשנות את התגיות. השתמשו ברעיונות אלו ליצירות או לסימניות שלכן בלבד!)

הזינו את התגיות בקטגוריות המתאימות בעת פרסום היצירה. למה הכוונה? את הפאנדום של היצירה יש להזין בשדה Fandoms (פאנדומים), מערכות יחסים בשדה Relationships (מערכות יחסים), ושמות של דמויות בשדה Characters (דמויות). כל דבר שאינו עונה לאחת ההגדרות האלה, יש להזין תחת Additional Tags (תגיות נוספות).

רשמו דברים שנוכחותם ביצירה שולית בתגיות הנוספות. אם פאנדום, דמות, או מערכת יחסים כלשהם הינם בעלי חשיבות משנית ואינם זוכים אלא להתייחסות חולפת ביצירתך, ניתן להזינם בשדה "Additional Tags". דוגמאות לתגיות כאלה הן:Ru Pauls drag race references (התייחסות לתכנית "מרוץ הדראג של רופול"), Yagi Toshinori Is Mentioned (אזכור של יאגי טושינורי), ו-Small Mention of Flynn/Yuri (אזכור חטוף של פלין/יורי). כך יהיה ברור למשתמשות שנתקלות ביצירה שהיא לא עוסקת בעיקר במרוץ הדראג של רופול, ביאגי טושינורי, או בזוגיות של יורי לואל ופלין שיפו (מסקנה שהן עשויות להגיע אליה אם תזינו את התגיות האלה בתור פאנדום/דמות/מערכת יחסים, בהתאמה).

הקפידו על הפרדה בין תגיות. כשאתן מזינות מספר תגיות בו-זמנית, ניתן להפרידן על ידי פסיקים, או על ידי שימוש ב-"Enter" במקלדת לאחר הזנה של כל תגית. מכיוון שפסיקים משמשים במאגר המידע להפרדה בין תגיות, לא ניתן ליצור תגית המכילה פסיק (החלק שלפני הפסיק והחלק שאחריו יפוצלו לתגיות נפרדות). (שימו לב: פסיק של מקלדת סינית או מקלדת יפנית עשוי לא להיקלט על ידי המערכת כפסיק מפריד).

הקפידו על מושג אחד בלבד בכל תגית (תגית נפרדת לכל פאנדום, דמות, מערכת יחסים, מוטיב, וכן הלאה).

ודאו שהתגית מובנת ללא הקשר חיצוני.. בעת תיוג דמויות, למשל, השתמשו בשמה המלא של הדמות. אם לדמות יש שם פרטי בלבד, כדאי להוסיף בסוגריים את הפאנדום אליו היא שייכת כדי להבחין בין הדמות לדמויות אחרות עם אותו שם. לדוגמה: Undyne (Undertale) (אנדיין ממשחק המחשב "אנדרטייל").

השתמשו בתגיות הנוספות כדי לציין את הז'אנר של היצירה, מוטיבים, אזהרות תוכן נוספות על אזהרות הארכיון, וכל מידע נוסף שנראה לכן שמשתמשות ירצו לדעת כשהן מחליטות אם להיכנס ליצירה או לא.

בדקו שאין בתגיות שגיאות כתיב, ובדקו את נכונות התגיות פעם נוספת לפני פרסום היצירה.

דגשים לתיוג נכון של יצירות הקשורות לאנשים אמיתיים (RPF) ומערכות יחסים אפלטוניות או שאינן רומנטיות ניתן למצוא בעצות שלנו בפוסט ציון הדרך הקודם, או בדף שאלות נפוצות – תגיות.

חשוב לציין שההמלצות האלה לא נועדו להרתיע אתכן מלתת תגיות מתוחכמות ליצירות שלכן – להיפך! ממיינות התגיות אוהבות תגיות יצירתיות, ולפעמים מושגים שטבעו המשתמשות מקבלים מעמד של תגית קאנונית. למשל, התגית Erik Lehnsherr's Terrible Fashion Sense (הטעם המחריד של אריק לנשר בבגדים) היא אחת מתוך התגיות הרבות ששעשעו את הממיינות.

אם יש לכן שאלות לגבי מיון תגיות, קפצו לדף שאלות נפוצות – תגיות. ואם שם אין תשובה לשאלתכן, בדף עצמו יש הנחיות כיצד ניתן לפנות ישירות לוועדת מיון תגיות.

הימנעו משליחת שאלות ובקשות על תגיות ספציפיות בתגובות לפוסט זה. הן לא ייענו, משום שממיינות התגיות אינן יכולות לעקוב אחר פניות שמגיעות מכאן. במקום זאת פנו אל הממיינות דרך הערוצים הייעודיים שנזכרו לעיל. תודה!


*האמור מנוסח בלשון נקבה, אך פונה לכלל המינים.

Comment

Post Header

Published:
2020-10-11 20:13:45 -0400
Original:
Thanks for your Support
Tags:

מבצע ההתרמה החצי-שנתי של ה-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות) הגיע לסיומו. למרות שלא הגענו למטרתנו של 5,000 חברות חדשות, אנחנו שמחות לבשר שרשמנו 2,660 חברות חדשות מ-69 מדינות. סך כל התרומות שגייסנו בפרק זמן זה הוא $89,688.51. תודה רבה לכן!

הבחירה של רבות מכן להפוך את תמיכתכן ב-OTW לרשמית משמחת אותנו עד מאוד. ה-OTW הוא ארגון שלא למטרות רווח, ופעילותנו תלויה בתרומותיהן של מעריצות מרחבי העולם, בין אם מדובר בתרומה כספית, סיוע לוגיסטי או עבודה יצירתית שניתנה בהתנדבות. כפי שפירטנו בפוסט התקציב האחרון, נדיבותן של חברות הארגון היא זו המאפשרת את פעילותנו הארכיונית, המשפטית, האקדמית, והטכנולוגית, ובזכותה אנו יכולות להמשיך במשימתנו לשמר יצירות ותרבויות מעריצות. תודה רבה לכן!

ואם ברצונכן להירשם לחברות בארגון ולא הספקתן לעשות זאת במסגרת מבצע ההתרמה, אין בעיה! ה-OTW מקבל הן תרומות והן חברות חדשות לאורך כל השנה.


ה-OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment

Post Header

Published:
2020-10-08 20:19:18 -0400
Original:
October 2020 Drive: Growing Together
Tags:

ה-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות) נהגה, נבנה ועוצב על ידי האנשים שמשתמשים בשירותי הארגון, וזה הייחוד שלו. לא היינו מסוגלות לקיים את הארגון ללא עורכות הדין, מנהלות המערכות והמתנדבות האחרות שמנהלות ומפעילות את המיזמים שלנו; ללא התורמות שנותנות לנו ביטחון כלכלי; וללא הכותבות, הציירות ושאר היוצרות שממלאות בפרי עמלן את Fanlore (פאנלור), Transformative Works and Cultures – TWC (יצירות ותרבויות טרנספורמטיביות) ו-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו). מעריצות שהזמן והמסירות שהן מקדישות לפעילותן מרימים את הארגון כולו.

אנו חזקות יותר ביחד מאשר בנפרד. לכן, אנו מבקשות מכן היום לשקול להפוך לחברות ב-OTW, או לחדש את חברותכן אם נרשמתן בעבר. הרישום מותנה בתרומה של $10 בלבד ותוקף החברות הוא שנה מיום ההצטרפות.

ההצטרפות (או חידוש חברות) תקנה לכן את האפשרות להצביע בבחירות לדירקטוריון ה-OTW, המתקיימות מדי שנה באוגוסט. תקבלו גם סמליל שתוכלו להשתמש בו בפרופיל שלכן ב-AO3, או ברשתות חברתיות שונות, כדי להראות לעולם שאתן חברות ב-OTW!

השנה הוספנו גם מחוות מיוחדות לחברות קיימות שמחדשות את חברותן. אם חידשתן את החברות שלכן באופן רציף בשלוש, חמש או עשר השנים האחרונות, תוכלו לקבל תשורות בלעדיות לכן. במעמד התרומה, מי שהיו חברות בארגון שלוש שנים יהיו זכאיות לסימניה (שתוכלו להשתמש בה בכל הפיקים שהדפסתן לקריאה כשאין חיבור לרשת, כמובן). מי שהיו חברות בארגון חמש שנים יהיו זכאיות למדבקה, אותה הן יכולות להדביק על המחשב, בארונית או בכל מקום שיבחרו. ומי שהיו חברות בארגון עשר שנים יהיו זכאיות למגנט במיתוג OTW למקרר. את העיצובים נחשוף לקראת סוף השנה, והם זמינים לחברות קיימות ב-OTW בלבד, כמפורט לעיל.

לא משנה מהי הדרך בה בחרתן לתמוך ב-OTW, בזכות התמיכה שלכן הצלחנו להתפתח ולשגשג בשלוש-עשרה השנים שעברו מאז הקמת הארגון. אנו מעריכות כל תרומה שמתקבלת מהמשתמשות שלנו, ומקוות שתוכלו לחזק את הקשר שלכן אלינו על ידי הצטרפות לארגון השנה.


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment

Post Header

Published:
2020-10-07 13:01:15 -0400
Original:
2020 Budget Update Post
Tags:

ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות: עדכון לתקציב 2020

במהלך 2020, ועדת הפיננסים של OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות) עברה על העסקאות והתשלומים שהארגון ביצע כדי להבטיח את רישומן באופן מדויק ושלם. בנוסף, הוועדה שילמה את החשבונות של הארגון, השלימה את הדו"חות הכספיים של שנת 2019 והמשיכה בניהול השוטף של כספי הארגון, והכול בהתאם לתקני הנהלת חשבונות.

תוך כדי זה, הצוות שקד על הכנת עדכון התקציב לשנת 2020, והרי הוא לפניכן. (גשו לגיליון הנתונים של תקציב 2020 כדי לקבל מידע מפורט יותר):

הוצאות 2020

לפי תוכנית: ארכיון משלנו: 68.2%. דלתות פתוחות: 0.2%. יצירות ותרבויות טרנספורמטיביות: 0.3%. פאנלור: 2.4%. הסנגוריה המשפטית: 0.4%. ייצוג בכנסים: 0.1%. אדמיניסטרציה: 9.3%. גיוס תרומות: 19.1%.

Archive of Our Own - AO3 (ארכיון משלנו)

$76,703.46 הוצאו;$306,623.55 נותרו

 • השנה הוצאו $76,703.46 מתוך $383,327.00 נכון ל-31 ביולי,, 2020.
 • 68.2% מהוצאות ה-OTW מנותבות לתחזוקה של AO3. זה כולל את הוצאות השרתים שלנו – הן הרכישות החדשות והן תחזוקת השרתים הקיימים ואחסנתם – וכן כלים לניטור ביצועי האתר ומגוון חוזי מערכות, והוצאות נוספות המובאות מטה (גשו לכל הוצאות התוכנית).
 • השנה הוצאנו $18,000 בעלויות קבלן, עבור עבודות שמטרתן הייתה הפרדת תפקידים אדמיניסטרטיביים בתוך AO3 על מנת לייעל את עבודת המתנדבות. ההוצאות מתוך התקציב של AO3 כללו עוד $100,000.00 בעלויות קבלן, שהוקצו להעברת החיפוש של AO3 ל-Elasticsearch והשדרוג ל-Rails 6.
 • בנוסף, נכללת בהוצאות AO3 רכישה של שרתי חזית, שרתי מסד נתונים ושרתי מחשב וירטואלי בעלות של כ-$147,000.00. השרתים החדשים יאפשרו לתשתיות של AO3 לאחסן יותר יצירות, ויגדילו את מספר הדפים שנשלפים למשתמשות. השרתים הישנים יוסבו לשרתי יישומים, המחוללים דפים באתר.
 • בהמשך השנה מתוכננת התקנת ארון תקשורת שלישי לשרתים, מה שאמור להגדיל את הקיבולת של AO3 (ואתרים אחרים של OTW), ולמזער את ההשפעה של קריסות שרתים על האתרים. הקמת ארון התקשורת מוערכת בעלות כ-$8,000.00, והיא צפויה להגדיל את העלויות הקשורות בתחזוקת השרתים ב-$2,200.00 בחודש, בקירוב.
 • הוצאות צפויות נוספות כוללות $33,000.00 עבור קבלן שיעבוד עם ועדת ניהול מערכות על כמה מיזמים של OTW, ו-AO3 ביניהם.

Fanlore (פאנלור)

$2,527.97 הוצאו;$11,131.60 נותרו

 • השנה הוצאו $2,527.97 מתוך $13,659.57 נכון ל-31 ביולי, 2020.
 • הוצאות פאנלור הן בעיקר הקצאות לרכישת שרתים והוצאות תחזוקה ואחסון, בנוסף לחידוש חוזים לדומיין של פאנלור (גשו לכל הוצאות התוכנית).

Transformative Works and Cultures - TWC (יצירות ותרבויות טרנספורמטיביות)

$331.00 הוצאו;$1,500.00 נותרו

 • השנה הוצאו $331.00 מתוך $1,831.00, נכון ל-31 ביולי, 2020.
 • הוצאות TWC הן עבור אחסון אתר הביטאון ועלויות פרסום ואחסון(גשו לכל הוצאות התוכנית).

Open Doors (דלתות פתוחות)

$364.01 הוצאו;$563.77 נותרו

 • השנה הוצאו $364.01 מתוך $927.78, נכון ל-31 ביולי, 2020.
 • הוצאות דלתות פתוחות כוללות אחסון, גיבוי ועלויות דומיין עבור ארכיונים המיובאים על ידי המיזם (גשו לכל הוצאות התוכנית).

Legal Advocacy (הסנגוריה המשפטית)

$0.00 הוצאו; $2,500.00 נותרו

ייצוג בכנסים

$0.00 הוצאו;$500.00 נותרו

 • השנה הוצאו $0.00 מתוך $500.00, נכון ל-31 ביולי, 2020.
 • התקציב כולל $100.00 להדפסת עלונים ו-$400.00 לפעילויות אחרות מטעם ה-OTW המייצגות אותנו בכנסים (גשו לכל הוצאות התוכנית).

גיוס תרומות

$44,771.92 הוצאו; $62,476.28 נותרו

 • השנה הוצאו $44,771.92 מתוך $107,248.20, נכון ל-31 ביולי, 2020.
 • הוצאות גיוס התרומות כוללות חיובי עסקאות המועברים אלינו מצד גורם שלישי עבור כל תרומה, רכישת תשורות התודה ושליחתן בדואר, עלות הכלים המשמשים לאחסון מסד הנתונים של החברות בארגון, ומעקב תקשורת עם תורמות ותורמות פוטנציאליות (גשו לכל הוצאות גיוס תרומות).

אדמיניסטרציה

$10,475.36 הוצאו;$41,928.78 נותרו

רווחים לשנת 2020

רווחי OTW: מבצע התרמה אפריל: 60.8%. מבצע התרמה אוקטובר: 9.9%. תרומות שלא במסגרת מבצעי התרמה: 24.5%. התאמות תרומה: 4.0%. הכנסות מריבית: <0.1%. תמלוגים: 0.1%. הכנסות אחרות: <0.1%. תרומות ייעודיות: 0.7%.

 • ה-OTW ממומן כולו מתרומותיכן – אנו מודות לכן על נדיבותכן!
 • רוב התרומות מתקבלות במסגרת מבצעי ההתרמה של אפריל ואוקטובר. תרומות אלה צפויות להיות כ-71% מההכנסות שלנו בשנת 2020. אנו מקבלות תרומות גם מתוכניות התאמת תרומות של מעסיקים, תמלוגים, ושירותי Amazon Smile ו-PayPal Giving Fund, המנהלים תרומות מתוכניות דוגמת Humble Bundle ו-eBay for Charity. אם ברצונכן לתמוך בנו כשאתן קונות באתרים אלה, בחרו ב-"Organization for Transformative Works" לארגון הצדקה המבוקש לתרומה.
 • בזכות התרומות הרבות מהצפוי שקיבלנו מכן במבצעי ההתרמה האחרונים, אנו מתכננות להעביר $150,000 לעתודות הכספיות שלנו, שישמשו אותנו בשעת צרה. הודות לנדיבותכן, אנו יכולות לשקול ולבדוק אפיקי הכנסה לארגון שיתווספו לתרומות. ועדת הפיננסים התקדמה בחיפוש שיטת השקעה מתאימה וכן ליווי של מומחה להשקעות, שיתאימו לצרכיו של ארגון קטן ללא מטרות מסחר ורווח כמו ה-OTW; בכוונתנו להקים באופן מלא תיק השקעות בסיכון נמוך עד סוף שנת 2021.
 • גובה התרומות היוצא מגדר הרגיל שנתתן לנו במבצע ההתרמה של אפריל איפשר ל-OTW להתחיל לשקול תכנון של פרויקטים בקנה מידה גדול. אנו מצפות בהתרגשות לרגע שבו נדע בדיוק מה הדרישות המשפטיות והמחויבויות הלוגיסטית, ונוכל לשתף אתכן בתכנון ממשי!
 • השנה גם קיבלנו את התרומה הייעודית הראשונה שלנו: $5,161.62 מ-HP Education Fanon, Inc., ארגון שלא למטרת רווח לפי תקנה 501(c)(3) המוקדש לעידוד קריאה, אשר לצערנו הפסיק את פעילותו בשנת 2018. תרומה זו תשמש לתמיכה בהוצאת ספרה של פרנצ'סקה קופה העוסק בהיסטוריה של סרטוני מעריצות, שיודפס באמצעות ההוצאה לאור של אוניברסיטת מישיגן. הכסף ישמש לתשלום לאוניברסיטת מישיגן עבור אחסון סרטוני המעריצות המוזכרים בספר, וכן למתן גישה ללא עלות לספר לכל המעוניינות, לקריאה ולשימוש.
 • נכון ל-31 ביולי, 2020, קיבלנו $665,975.09, והצפי הוא שנקבל $754,362.62 עד סוף השנה.

$665,975.09 נתרמו;$88,387.53 נותרו

רוצות לשאול משהו?

אם יש לכן שאלות בנוגע לתקציב או לעניינים הכספיים של OTW, אנא צרו קשר עם ועדת הפיננסים. בנוסף, אנו מתכוונות לקיים צ'אט פתוח ובו נענה לשאלותיכן. שימו לב שהצ'אט יתקיים באנגלית בלבד. מידע לגבי מועד קיום הצ'אט והגישה אליו נמצא בגרסה האנגלית של פוסט חדשות זה.

להורדת העדכון לתקציב ה-OTW לשנת 2020 כגיליון נתונים, היכנסו לקישור זה.


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment

Post Header

Published:
2020-08-26 12:20:56 -0400
Original:
OTW Election Statistics for 2020
Tags:

עם תום בחירות 2020, אנחנו שמחות לחלוק אתכן את נתוני ההצבעה!

מספר בעלות זכות ההצבעה בבחירות 2020 היה 13,369. מתוך אלו, 2,858 הצביעו, כלומר 21.4% מתוך פוטנציאל ההצבעה. אחוז ההצבעה נמוך מזה של שנה שעברה, אז עמד על 22.5%. עם זאת, ראינו עליה במספר הקולות, מ-2,234 ל-2,858 – עלייה של 28%.

ועדת הבחירות נחושה להמשיך לפנות לחברות הזכאיות להצביע בכדי לעודד אותן להצביע בבחירות. הנבחרת לדירקטוריון תהיה בעלת השפעה חשובה על הבריאות ארוכת הטווח של מיזמי ה-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות), ואנחנו מעוניינות שהחברות בארגון ישתתפו בבחירה.

למעוניינות במספר הקולות אותן קיבלה כל מועמדת, שימו לב שתהליך ההצבעה נועד לבחור קבוצת חברות דירקטוריון שווה, זאת כדי לאפשר עבודה משותפת טובה, לכן אנחנו לא מפרסמות מידע זה. ככלל, אנחנו גם לא מסגירות אילו מהמועמדות שלנו קיבלו את מספר הקולות הנמוך ביותר, היות ואנחנו לא רוצות להרתיע אותן מהתמודדות חוזרת בעתיד, כאשר הנסיבות והאינטרסים של החברות בארגון עשויים להיות שונים

שוב, תודה גדולה לכל מי שהשתתפה בכל שלב של הבחירות! אנו מקוות לראותכן שוב בקלפיות הווירטואליות בשנה הבאה.


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment

Post Header

Published:
2020-08-17 21:32:24 -0400
Original:
2020 OTW Election Results
Tags:

ועדת הבחירות רוצה להודות לכל המועמדות שלנו על עבודתן הקשה בבחירות השנה. ועתה, אנו שמחות להציג את תוצאות הבחירות לשנת 2020.

המועמדות הבאות (לפי סדר אלפביתי) נבחרו רשמית לדירקטוריון:

 • אלכס טישר (Alex Tischer)
 • ג'ס וייט (Jess White)
 • קאטי אגרט (Kati Eggert)

החלפת הדירקטוריון תחל באופן רשמי ב-1באוקטובר. אנו מאחלות לחברות הדירקטוריון החדשות הצלחה בתפקידן.

בזאת תמה עונת הבחירות. תודה לכל מי שהפיצה את חדשות הבחירות, שאלה את המועמדות שאלות, וכמובן, הצביעה! אנו מצפות לראות את כולכן שוב בשנה הבאה.


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment

Post Header

Published:
2020-08-13 22:56:05 -0400
Original:
2020 OTW Board Voting Now Open!
Tags:

הקלפיות נפתחו!

בזמן זה, לכל חברה ב-OTW (ארגון למען יצירות טרנספורמטיביות) שהצטרפה בין התאריכים 1 ביולי 2019 ל-30 ביוני 2020 אמור להיות פתק הצבעה אלקטרוני. אם לא קיבלתן פתק הצבעה, אנא בדקו האם הוא הגיע לתיקיית הספאם. במקרה שהפתק לא נמצא גם שם, צרו עימנו קשר באמצעות טופס הפנייה שלנו.

ההצבעה תיסגר ב-17 לאוגוסט בשעה 23:59 (זמן אוניברסלי); בדקו את מחשבון אזורי הזמן הזה כדי ללמוד מתי זמן זה חל באזורכן.

לאחר ההצבעה, נשמח אם כל אחת תספר לנו על כך בטוויטר, בהאשטאג #OTWE20 כדי להיפגש ולדבר עם מצביעות אחרות! נשמח לשמוע מכן!


OTW הוא ארגון ללא מטרות רווח, וארגון אב למספר מיזמים; AO3, פאנלור, דלתות פתוחות, TWC והסנגוריה המשפטית של OTW. הארגון מנוהל ונתמך כלכלית על ידי מתנדבות. גלו עוד עלינו באתר של OTW. כדי ללמוד עוד על צוות המתנדבות שתרגמו את הפוסט הזה, עיינו בדף התרגום.

Comment


Pages Navigation