AO3 News

Post Header

Minulý víkend jsme museli deaktivovat možnost zaslání nových žádostí o pozvánky v reakci na příliv účtů zaplavujících Archive of Our Own – AO3 (Náš vlastní archiv) spamy. Náš tým Dohledu tyto účty zakázal a vymazal už tisíce spamových prací, problém jako takový však přetrvává a kdyby jsme znovu začali s rozesíláním pozvánek, s nejvyšší pravděpodobností by se ještě zhoršil.

Rozhodli jsme se tedy pozvánky ponechat uzavřené zatímco se budeme snažit zabránit zasílání spamů. To znamená, že pokud jste již dříve neobdrželi pozvánku ať už od známého nebo z našeho automatického pořadníku, v současné době se na AO3 nebudete moci zaregistrovat. (Jestli jste o pozvánku požádali před 22. říjnem a ještě ji nemáte, zkontrolujte si prosím složku s nevyžádanou poštou nebo pokud používáte Gmail, tak záložku “Sítě”. Jestli svou pozvánku stále nemůžete najít, obraťte se na Podporu.)

Je nám velice líto, že musíme odmítnout pozvánky oprávněných uživatelů, ale vzhledem k tomu, že takovéto množství spamu ovlivňuje uživatelský prožitek, momentálně nevidíme jiné řešení tohoto problému.

Žádosti o pozvánky se pokusíme znovu otevřít co nejdříve, nicméně v tuto chvíli ještě nevíme přesný termín. Jakmile budou pozvánky znovu povoleny, na domovskou stránku se znovu vrátí odkaz “Buďte pozváni”, stránka s požadavky o pozvání bude obsahovat formulář k přidání do pořadníku. (Možnost získání kódů pozvánek pro přátele byla deaktivována od poslední vlny spamů a v blízké budoucnosti ji nemáme v úmyslu znovu otevřít.)

Aktualizace najdete v tomto příspěvku a na našem Twitter účtu @AO3_Status. Pro více informací o našem systému pozvánek se obraťte na Pozvánky - FAQ.