AO3 News

Post Header

W poprzedni weekend,byliśmy zmuszeni wyłączyć nowe prośby o zaproszenia by zaradzić zalaniu Archive of Our Own - AO3 (Naszego Własnego Archiwum) kontami publikującymi spamowe prace. Podczas gdy nasz zespół nadużyć banował te konta i usuwał tysiące spamowych prac, problem nadal istnieje i najprawdopodobniej pogorszyłby się, gdybyśmy wznowili wysyłanie zaproszeń.

Zdecydowaliśmy na tę chwilę pozostawić kolejkę zaproszeń zamkniętą podczas gdy podejmujemy kroki mające na celu zapobieganie publikowania spamu. Oznacza to, że nie będziesz w stanie założyć konta jeśli nie otrzymałaś/eś już wcześniej zaproszenia od przyjaciela bądź z automatycznej kolejki. (Jeśli złożyłaś/eś prośbę o zaproszenie przed 22 października i nadal go nie otrzymałaś/eś, prosimy sprawdź swój folder spam, a jeśli używasz Gmail, swoją zakładkę “Social”. Jeśli wciąż nie możesz znaleźć swojego zaproszenia, możesz skontaktować się ze wsparciem ze swoim problemem.)

Bardzo żałujemy odmawiania zaproszeń prawdziwym użytkownikom, ale z ilością spamu która jest publikowana i wpływa na komfort korzystania ze strony przez wszystkich, nie widzimy obecnie innego rozwiązania problemu.

Otworzymy ponownie prośby o zaproszenia najszybciej jak to możliwe, jednakże nie znamy jeszcze przybliżonej daty. Gdy prośby zostaną ponownie uruchomione, link “Get Invited!” powróci na stronę główną, a stronaInvitation Requests zawierać będzie formularz służący dodaniu się do kolejki. (Opcja poproszenia o kod zaproszenia dla przyjaciela pozostaje wciąż wyłączona od ostatniej fali spamu i nie planujemy jej przywrócenia w najbliższej przyszłości.)

Wszelkie aktualizacje będą znajdować się w tym poście i na naszym @AO3_Status koncie na Twitterze. Po więcej informacji o systemie zaproszeń AO3, odnieś się do FAQ Zaproszeń.