AO3 News

Post Header

Published:
2019-11-19 13:50:16 -0500
Original:
Language options when posting and filtering works
Tags:

Чи знали ви, що на Archive of Our Own – AO3 (Нашому Власному Архіві) можна публікувати та переглядати роботи понад сімдесятьма мовами? Насправді, АО3 є домівкою для приблизно 400,000 фанробіт, опублікованих мовою, відмінною від англійської, і ця кількість щодня збільшується! Щоб допомогти кожному знайти роботи мовою, якій вони надають перевагу, ми внесли маленькі зміни до процедури публікації та пошуку.

Попередньо в полі "Choose a language (Оберіть мову)" англійська була встановлена за замовчуванням, що призводило до того, що іноді неангломовні роботи публікувались з вказанням англійської.

Щоб виправити це, ми оновили поле "Choose a language", тож англійська більше не встановлена за замовчуванням. Замість цього кожен має обрати правильну мову при публікації нової роботи. Якщо ж Ви забудете, не хвилюйтеся — ми також додали дружнє повідомлення про помилку, щоб нагадати Вам.

Ми також трохи полегшили пошук та фільтрування робіт на основі мови! Хоч у наших різноманітних формах пошуку та фільтрування і доступне поле "Language (Мова)", іноді цього недостатньо, наприклад, коли Вам хочеться бачити роботи іспанською або італійською.

Раніше такий пошук вимагав знання певних цифрових кодів, унікальних для АО3. Зараз Ви можете використовувати ці стандартні мовні коди з операторами пошуку, описаними в нашій шпаргалці. Наприклад, щоб знайти роботи з теґом "Friendship (Дружба)" або італійською, або іспанською, введіть language_id: es OR language_id: it в полі "Search within results (Пошук з-поміж результатів)" в списку робіт з теґом "Friendship". (Старі цифрові коди і надалі працюватимуть, тож немає необхідності оновляти закладки або посилання.)

Ми маємо надію, що ці зміни зроблять АО3 кращим для всіх, незалежно від мови, яку Ви використовуєте для створення і переглядання фанробіт. І, як завжди, якщо Ви помітите роботу з неправильно вказаною мовою, Ви можете звернутися до нашої команди Політики і Зловживання, і вони допоможуть виправити неправильно позначені роботи.